Oyun Hileleri ve RAM manipülasyonları #0

Novn

Üye
12 Haz 2022
79
30

~ İçerik Açıklaması ~​

(Not: Bu konuyu yönlendirme olarak kullanabilirsiniz diğer bölümlerin linklerini Konu İlerleyişi bölümüne yerleştireceğim.)

Merhabalar başlıkta da gördüğünüz gibi oyun hileleri ve RAM manipülasyonları hakkındaki konuma hoş geldiniz, bu konuya girme sebebim şu ki internet üzerinde bu konuya dair pek Türkçe kaynak bulunmuyor, nadir de olsa bulunan kaynakların da pek yararlı olduğunu düşünmüyorum, bunu bir eksiklik olarak hissettim ve detaylı bir kaynak yazmak istedim öncelikle belirteyim ki bu konu serinin içeriğinin tanıtımı olacak.
Giriş olarak RAM nedir, nasıl çalışır, Statik RAM Dinamik RAM in temel farkı ve geçmişte ya da şu anda çoğumuzun kullanmış olduğu 'Cheat Engine' gibi programların işleyişi üzerinden, çalışma prensibini temele alarak başlayacağız.
Bunun devamında bu konuya dair olan kavramları öğreneceğiz ve son olarak kendimize c++ ile basit bir hile yazıp serimizi bitireceğiz, iyi okumalar dilerim.

~ Konu İlerleyişi ~

#1 RAM (RANDOM ACCESS MEMORY) işleyişi ve temel kavramlar.
#2 Cheat Engine gibi programlar nasıl çalışıyor.
#3 Kendi hilemizi yazmaya başlayalım.​

Son düzenleme:

Yuso.

Üye
9 Ağu 2023
135
18

~ İçerik Açıklaması ~​

(Not: Bu konuyu yönlendirme olarak kullanabilirsiniz diğer bölümlerin linklerini Konu İlerleyişi bölümüne yerleştireceğim.)

Merhabalar başlıkta da gördüğünüz gibi oyun hileleri ve RAM manipülasyonları hakkındaki konuma hoş geldiniz, bu konuya girme sebebim şu ki internet üzerinde bu konuya dair pek Türkçe kaynak bulunmuyor, nadir de olsa bulunan kaynakların da pek yararlı olduğunu düşünmüyorum, bunu bir eksiklik olarak hissettim ve detaylı bir kaynak yazmak istedim öncelikle belirteyim ki bu konu serinin içeriğinin tanıtımı olacak.
Giriş olarak RAM nedir, nasıl çalışır, Statik RAM Dinamik RAM in temel farkı ve geçmişte ya da şu anda çoğumuzun kullanmış olduğu 'Cheat Engine' gibi programların işleyişi üzerinden, çalışma prensibini temele alarak başlayacağız.
Bunun devamında bu konuya dair olan kavramları öğreneceğiz ve son olarak kendimize c++ ile basit bir hile yazıp serimizi bitireceğiz, iyi okumalar dilerim.

~ Konu İlerleyişi ~

#1 RAM (RANDOM ACCESS MEMORY) işleyişi ve temel kavramlar.
#2 Cheat Engine gibi programlar nasıl çalışıyor.
#3 Cheat Engine nasıl kullanılır.
#4 Kendi hilemizi yazmaya başlayalım.​
güzel konu hocam elinize sağlık:)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.