Sanal Alemde Korunma // PoweRWarriOR

PoweRWarriOR

Uzman üye
14 May 2016
1,861
1
Icel
Selamın Aleykum arkadaslar bugun sizlere azda olsa siber alemde nasıl korunabilceğinizi anlatacagım...

1) Herkezin de bildigi gibi ne olursa olsun tanımadıklarınızdan gelen linkleri açmayın...
2)Her zaman güvenilir bir antivirus programı seçin ve onu kullanın hatta gerekirse ek özelliklerle birlikte satın alır. Ve Sık Sık Güncelleyin!
3)Sosyal Medya vs. sitelere bilgilerinizi kaptırmayın... (Sosyal medya twitter,facebook vs. için bütün bilgilerinizi yazmayın yazarsanızda herkezin görmemesini saglayın.)
4) Özellikle oynadıgınız oyunlarda tanımadıgınız hatta en iyi arkadaşınıza bile bilginizi sorarsa vermeyin.
5)Bir şeyler indirirken çok dikkat edin (örn: Güvenmediğiniz şeyler veya korsan yazılımlar...)

KENDİ HALİMDE BİR SUNUM YAPMAK İSTEDİM İNŞALLAH BEĞNMİŞSSİNİZDİR... BİLDİGİM VE ÖNEMLİ ŞEYLERİ YAZDIM GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ EMEGE SAYGI 1 TEŞEKKÜR ATARSANIZ SEVİNİRİM... BİLİYORUM ÇOY FAYDALI BİLGİLER DEĞİL AMA ÇOCUKLAR İÇİN ÇOK ÖNEMLİ..

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.