Siber Güvenlikte Bölümler

smlgnc00

Yeni üye
22 Eki 2019
32
0
THT Ailesi hepinize merhabalar;
Hangi alanı daha kolay öğrenebiliriz.
web güvenliği
ağ güvenliği
sistem güvenliği
.
.
.
.
Şu anda aklıma sadece bunlar geldi. Aklınıza gelenleri de yazabilirseniz çok memnun olurum.
Sizlerden ricam hangisini öğrenmek daha rahat ve kolay olur gelir açısından da hangisi daha iyi. Ben web pentest den yana gibiyim. Yalnız sizlerin fikirlerini de merak ediyorum yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Teşekkürler

x4807

Katılımcı Üye
10 Ağu 2019
985
17
THT Ailesi hepinize merhabalar;
Hangi alanı daha kolay öğrenebiliriz.
web güvenliği
ağ güvenliği
sistem güvenliği
.
.
.
.
Şu anda aklıma sadece bunlar geldi. Aklınıza gelenleri de yazabilirseniz çok memnun olurum.
Sizlerden ricam hangisini öğrenmek daha rahat ve kolay olur gelir açısından da hangisi daha iyi. Ben web pentest den yana gibiyim. Yalnız sizlerin fikirlerini de merak ediyorum yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.
Teşekkürler

Kolaylığından çok temel seviyeye geldikten sonra ilgi alanına göre ilerlemen daha mantıklı olabilir

smlgnc00

Yeni üye
22 Eki 2019
32
0
Kolaylığından çok temel seviyeye geldikten sonra ilgi alanına göre ilerlemen daha mantıklı olabilir

temel seviye biliyorum ama kafam bi ona bi ona gidiyor en son bakıyorum hiç bir şey öğrenmemişim :( En azından bir hedefe yönelirsem daha iyi olacağını düşünüyorum.

'Saruca

Uzman üye
4 Ocak 2020
1,097
3
751
tnziel
Merhaba, benim tavsiyem web güvenliği olacaktır. Web Server Güvenliği ile alakalı birçok bilgiye ulaşmış olacaksınız. Örneğin XSS, SQL, LDAP... gibi gibi açıklara ve veritabanıyla alakalı bilgilere sahip olacaksınız.

ᴄʀᴜᴇʟ

Özel Üye
24 Eyl 2013
4,420
57
Ahıska
Her şeyden önce, programlama öğrenmeden web güvenliği öğrenmeye kalkışmak veya network öğrenmeden network güvenliği öğrenmeye kalkışmak mantıksız olacaktır. Bir şeyin güvenliğinin nasıl sağlanacağını öğrenmek için onu bilmek gerekir değil mi? :) Bu önemli konuya dikkat ederek başlamalısın. Ayrıca bu söylediğin alanları bir çarklının dişleri olarak düşünebilirsin. Biriyle ilgilenirken yer yer diğerine ihtiyacın olabilir. Bunu zamanla göreceksin. Naçizane tavsiyem, web programlama öğrenip web güvenliğine adım atmandır.

Son düzenleme:

smlgnc00

Yeni üye
22 Eki 2019
32
0
ᴄʀᴜᴇʟ;9176780' Alıntı:
Her şeyden önce, programlama öğrenmeden web güvenliği öğrenmeye kalkışmak veya network öğrenmeden network güvenliği öğrenmeye kalkışmak mantıksız olacaktır. Bir şeyin güvenliğinin nasıl sağlanacağını öğrenmek için onu bilmek gerekir değil mi? :) Bu önemli konuya dikkat ederek başlamalısın. Ayrıca bu söylediğin alanları bir çarklının dişleri olarak düşünebilirsin. Biriyle ilgilenirken yer yer diğerine ihtiyacın olabilir. Bunu zamanla göreceksin. Naçizane tavsiyem, web programlama öğrenip web güvenliğine adım atmandır.

web programla için html css ... mi gerekli yoksa ayreten başka var mı. Eğer html css ise az da olsa bilgim var. Neyin ne olacağı konusunda

Merhaba, benim tavsiyem web güvenliği olacaktır. Web Server Güvenliği ile alakalı birçok bilgiye ulaşmış olacaksınız. Örneğin XSS, SQL, LDAP... gibi gibi açıklara ve veritabanıyla alakalı bilgilere sahip olacaksınız.

Öncelikle teşekkürler.
Peki web güvenliğinden gelir elde edebilmem için nasıl yollar mevcut. Eğer bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:

StarDustt

Katılımcı Üye
2 Tem 2013
851
0
İstanbulCopy
web programla için html css ... mi gerekli yoksa ayreten başka var mı. Eğer html css ise az da olsa bilgim var. Neyin ne olacağı konusunda

Öncelikle teşekkürler.
Peki web güvenliğinden gelir elde edebilmem için nasıl yollar mevcut. Eğer bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

siber güvenlik icin html css e gerek yok php yeter

etnator

Yeni üye
10 Nis 2020
21
0
Aynı sorunun cevabını 5-6 ay önceye kadar bende arıyordum. Ama aramayı bırak,. İlgi alanına göre ilerliyorsun zaten. Sana en cazip gelenin aslında istediğimin olduğunu fark ediyorsun

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.