Site Zafiyet Tarama Aracı - Web Uygulaması Güvenlik Zafiyet Ve Değerlendirmesi

tZ1vQxs-1.png

Site Zafiyet Tarama , web uygulamalarının güvenliğini sağlamak için güçlü bir araç setidir. Hızlı site bilgilerinden (Yükleme Zamanı, IP Adresi, Sunucu İşletim Sistemi...) başlayarak, CMS tespiti ve zafiyet raporları oluşturma gibi birçok önemli özelliği içerir. CMS tespiti sayesinde, sitenin hangi platformda (WordPress, Joomla, Drupal, vb.) çalıştığı hızla belirlenebilir ve buna göre güvenlik açıkları taranabilir. Ayrıca, kullanıcı dostu arayüzü ve paralel işlem yeteneği sayesinde, etkileşimli bir deneyim sunar ve arka planda işleri hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirir.

Başlamanın çok kolay olduğu Site Zafiyet Tarama Aracı, Python 3.x ve bazı temel Python paketlerini gerektirir. Adım adım kurulum kılavuzunu takip ederek, aracı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Analiz etmek istediğiniz web sitesinin URL'sini girdikten sonra, menüden istediğiniz görevleri seçebilir ve hızla sonuçları alabilirsiniz.

Özellikler

Temel Bilgiler: Hızlı site bilgileri (Yükleme Zamanı, IP Adresi, Sunucu İşletim Sistemi...).
Robots.txt Reddetme Girişleri: Robots.txt tespiti ve Reddetme Girişlerinin yazdırılması.
CMS Tespiti: Otomatik olarak bir web sitesinde kullanılan CMS'yi (WordPress, Joomla, Drupal, vb.) tanımlar.
Zafiyet Raporu: Tanımlanan CMS'ye göre zafiyet raporu oluşturur.
Giriş Sayfası Arama: Algılanan CMS'ye dayalı olarak ortak giriş sayfası varyasyonlarını arar.
SQL Enjeksiyon Kontrolü: Sorgu parametrelerinde SQL enjeksiyonu açıklarını test eder.
XSS Tespiti: Sorgu parametrelerinde XSS açıklarını test eder.
Kullanıcı Dostu Arayüz: Etkileşimli ve detaylı shell menüsü.
Çok İş Parçacıklı: İşleri paralel işlem kullanarak arka planda verimli bir şekilde gerçekleştirir.

Gerekli Sürümler

Python 3.x
Gerekli Python paketleri: requests, beautifulsoup4

Kurulum
Kurulum:
Kod:
git clone https://github.com/TalMaIka/Site-Scanner
Proje dizinine gidin: cd Site-Scanner
Gereksinimlerin kurulumu: pip install -r requirements.txt

Kullanım
Araç çalıştırın: python3 Site-Scanner.py / Proxychains proxychains python3 Site-Scanner.py
Analiz etmek istediğiniz web sitesinin URL'sini girin.
Menüye göre görevlerinizi seçin.

Butcherb3y

Uzman üye
1 Eyl 2022
1,547
1,148
Anıtkabir
tZ1vQxs-1.png

Site Zafiyet Tarama , web uygulamalarının güvenliğini sağlamak için güçlü bir araç setidir. Hızlı site bilgilerinden (Yükleme Zamanı, IP Adresi, Sunucu İşletim Sistemi...) başlayarak, CMS tespiti ve zafiyet raporları oluşturma gibi birçok önemli özelliği içerir. CMS tespiti sayesinde, sitenin hangi platformda (WordPress, Joomla, Drupal, vb.) çalıştığı hızla belirlenebilir ve buna göre güvenlik açıkları taranabilir. Ayrıca, kullanıcı dostu arayüzü ve paralel işlem yeteneği sayesinde, etkileşimli bir deneyim sunar ve arka planda işleri hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleştirir.

Başlamanın çok kolay olduğu Site Zafiyet Tarama Aracı, Python 3.x ve bazı temel Python paketlerini gerektirir. Adım adım kurulum kılavuzunu takip ederek, aracı hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Analiz etmek istediğiniz web sitesinin URL'sini girdikten sonra, menüden istediğiniz görevleri seçebilir ve hızla sonuçları alabilirsiniz.

Özellikler

Temel Bilgiler: Hızlı site bilgileri (Yükleme Zamanı, IP Adresi, Sunucu İşletim Sistemi...).
Robots.txt Reddetme Girişleri: Robots.txt tespiti ve Reddetme Girişlerinin yazdırılması.
CMS Tespiti: Otomatik olarak bir web sitesinde kullanılan CMS'yi (WordPress, Joomla, Drupal, vb.) tanımlar.
Zafiyet Raporu: Tanımlanan CMS'ye göre zafiyet raporu oluşturur.
Giriş Sayfası Arama: Algılanan CMS'ye dayalı olarak ortak giriş sayfası varyasyonlarını arar.
SQL Enjeksiyon Kontrolü: Sorgu parametrelerinde SQL enjeksiyonu açıklarını test eder.
XSS Tespiti: Sorgu parametrelerinde XSS açıklarını test eder.
Kullanıcı Dostu Arayüz: Etkileşimli ve detaylı shell menüsü.
Çok İş Parçacıklı: İşleri paralel işlem kullanarak arka planda verimli bir şekilde gerçekleştirir.

Gerekli Sürümler

Python 3.x
Gerekli Python paketleri: requests, beautifulsoup4

Kurulum
Kurulum:
Kod:
git clone https://github.com/TalMaIka/Site-Scanner
Proje dizinine gidin: cd Site-Scanner
Gereksinimlerin kurulumu: pip install -r requirements.txt

Kullanım
Araç çalıştırın: python3 Site-Scanner.py / Proxychains proxychains python3 Site-Scanner.py
Analiz etmek istediğiniz web sitesinin URL'sini girin.
Menüye göre görevlerinizi seçin.

Elinize sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.