Sqlmap İleri Düzey Komutlar / Pentester

Pentester

Özel Üye
8 Eyl 2016
1,647
1,003
Bu videoda, sqlmap ile sql sorgusu çalıştırma, shell açma, dosya okuma, işletim sistemi komut çalıştırma parametrelerinden bahsettim. Bir sonraki videoda, sqlmap dosya yazma ve sql-shell üzerinden sql sorguları çalıştırmadan bahsedeceğim.

VİDEO

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=u_eOVidc9d4&feature=youtu.be[/ame]

memoweb

Yeni üye
24 Eki 2015
31
0
Bu videoda, sqlmap ile sql sorgusu çalıştırma, shell açma, dosya okuma, işletim sistemi komut çalıştırma parametrelerinden bahsettim. Bir sonraki videoda, sqlmap dosya yazma ve sql-shell üzerinden sql sorguları çalıştırmadan bahsedeceğim.

VİDEO

https://www.youtube.com/watch?v=u_eOVidc9d4&feature=youtu.be

Teşekkürler, bu sqlmap havijden daha mı iyi hocam? Birde müsadenizle SQL hakkında bir şey soracağım, bu dork yazma arama motoru programı açık bulucu yardımcı programlar admin paneli bulma vs var mıdır acaba önerebileceğiniz. Birde en kullanışlı shell hangisi acaba diğer sitelerede geçiş için ?

Son düzenleme:

Rospovà

Kıdemli Üye
15 May 2016
3,975
2
Tekirdağ
Teşekkürler, bu sqlmap havijden daha mı iyi hocam? Birde müsadenizle SQL hakkında bir şey soracağım, bu dork yazma arama motoru programı açık bulucu yardımcı programlar vs var mıdır acaba önerebileceğiniz

Var.Acık bulmak için windows icin safe3 veya acunetix Linux İşletim sistemi için uniscan veya sqllive kullanabilirsiniz.:) Detaylar için ö.m at

HolyShit

Yeni üye
26 Ağu 2010
28
0
Teşekkürler, bu sqlmap havijden daha mı iyi hocam? Birde müsadenizle SQL hakkında bir şey soracağım, bu dork yazma arama motoru programı açık bulucu yardımcı programlar admin paneli bulma vs var mıdır acaba önerebileceğiniz. Birde en kullanışlı shell hangisi acaba diğer sitelerede geçiş için ?

ilk soruya da ben cevap vereyim,

Evet sqlmap havj dan kesinlikle daha iyi ama hangisi pratiktir dersen eğer api kullanmıyorsan havj derim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.