Zararlı Yazılım VirtualBox Backdoor

aliconf

Yeni üye
9 Haz 2023
1
0
Merhaba,

Bir virüs için kullanmam gereken bir araç var, ancak bu aracın bir backdoor içerdiğini biliyorum. Bu aracı VirtualBox üzerinden çalıştırmayı planlıyorum. Sanal makineyi kullanarak backdoor yemekten endişelenmeli miyim? İşlem bittikten sonra sanal makineyi kaldırmayı düşünüyorum, ancak bu süreçte ana diskime bir bulaşma ihtimali olabilir mi? Bu konuda bilgisi olanların görüşlerini almak istiyorum. Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler.

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

Çözüm
özellikle Virtualbox'ınıza yönelik bir virüs veya truva atı ( Trojan ) oluşturmuşsan, eğer onları şifrelemezsen, sanal disklerinizin içine bakmak için elbette rutinler uygulayabilir. İçeriğine bakıp ona göre önlemler alırsan herhangi bir sorun yaşamassın.

Maroaa

Üye
13 Mar 2023
191
90
özellikle Virtualbox'ınıza yönelik bir virüs veya truva atı ( Trojan ) oluşturmuşsan, eğer onları şifrelemezsen, sanal disklerinizin içine bakmak için elbette rutinler uygulayabilir. İçeriğine bakıp ona göre önlemler alırsan herhangi bir sorun yaşamassın.

Çözüm

yosabe06

Üye
19 Ağu 2016
87
42
Erbil
Merhaba,

Bir virüs için kullanmam gereken bir araç var, ancak bu aracın bir backdoor içerdiğini biliyorum. Bu aracı VirtualBox üzerinden çalıştırmayı planlıyorum. Sanal makineyi kullanarak backdoor yemekten endişelenmeli miyim? İşlem bittikten sonra sanal makineyi kaldırmayı düşünüyorum, ancak bu süreçte ana diskime bir bulaşma ihtimali olabilir mi? Bu konuda bilgisi olanların görüşlerini almak istiyorum. Yardım eden herkese şimdiden teşekkürler.

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
hybrid analysis kullan sanal makinaya gerek yok.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.