Windows Defender Kapatamıyorum

tanoth

Üye
24 Kas 2022
102
7
hizmetlerden kapanmıyor
defender control ile kapatmak istiyorum virüslü diye açmıyor
ayarlardan defender açma kapama yerine bile girmiyor

Blueteamforse

Asistan Moderatör
17 Ağu 2023
176
77
TÜRK IRKININ OLDUĞU HER YER
hizmetlerden kapanmıyor
Dostum aslında virüs yemiş olabilirsin çünki her hani burda açması lazım mantiken bi istersen tarama başlat ve başka uygulamalarıda denemeni öneririm.

Çözüm bulamazsanız tekrardan iletişim kurabilirsiniz.

İyi forumlar...

silentman0142

Katılımcı Üye
29 Nis 2023
326
56
Antivirüs programınızı devre dışı bırakın veya kaldırın. Ardından yeniden başlatın ve defenderı kapatmayı windows güvenliğinden virüs ve korumaya girip kapatabilirsiniz

tanoth

Üye
24 Kas 2022
102
7
Antivirüs programınızı devre dışı bırakın veya kaldırın. Ardından yeniden başlatın ve defenderı kapatmayı windows güvenliğinden virüs ve korumaya girip kapatabilirsiniz
reyis devre dışı bırakamıyorum zaten

Dostum aslında virüs yemiş olabilirsin çünki her hani burda açması lazım mantiken bi istersen tarama başlat ve başka uygulamalarıda denemeni öneririm.

Çözüm bulamazsanız tekrardan iletişim kurabilirsiniz.

İyi forumlar...
reyis virüs yediğimi biliyorum zaten de hani bu öyle böyle bi virüs değil ama sorun da değil
ben sadece pc yi yavaşlattığı için defenderi kapatmak istiyorum
cmd ile de olmuyor shell ile de olmuyor ak şeyi

silentman0142

Katılımcı Üye
29 Nis 2023
326
56
reyis devre dışı bırakamıyorum zaten

reyis virüs yediğimi biliyorum zaten de hani bu öyle böyle bi virüs değil ama sorun da değil
ben sadece pc yi yavaşlattığı için defenderi kapatmak istiyorum
cmd ile de olmuyor shell ile de olmuyor ak şeyi
hocam şimdi defendera girdiğinizde açma kapama seçenekleri yok ise antivirüs programından kaynaklı oluyor yani antivirüs programı defenderın yerini alıyor birnevi. siz defenderı kapatmak istiyorsunuz bunun için antivirüs programını direk kaldırın ve defenderı devre dışı bırakın.

tanoth

Üye
24 Kas 2022
102
7
hocam şimdi defendera girdiğinizde açma kapama seçenekleri yok ise antivirüs programından kaynaklı oluyor yani antivirüs programı defenderın yerini alıyor birnevi. siz defenderı kapatmak istiyorsunuz bunun için antivirüs programını direk kaldırın ve defenderı devre dışı bırakın.
antivirüs programı yok

Merhabalar, aşağıdaki video işinize yarayabilir. İyi forumlar dilerim.
reyis virüs ve tehdit korumasına girmiyor

Extazİ

Moderatör
20 Haz 2021
2,552
1,503
https://tr.wikipedia.org/wiki/Ekstazi
hizmetlerden kapanmıyor
Hmmm cmd ile kapatmaya çalışın birde
  • Başlat menüsünü açın ve "cmd" yazın.
  • Arama sonuçlarında "Komut İstemi"ne sağ tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini seçin.
  • Kullanıcı Hesabı Denetimi penceresi açılırsa, "Evet"e tıklayın.
Kod:
reg add HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender /v DisableAntiSpyware /t REG_DWORD /d 1

Bilgisayarınızı yeniden başlatın:

Windows Defender kapatılmış olacaktır.

tanoth

Üye
24 Kas 2022
102
7
  • Arama sonuçlarında "Komut İstemi"ne sağ tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır" seçeneğini seçin.
Kod:
reg add HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender /v DisableAntiSpyware /t REG_DWORD /d 1

yaptım altında bunlar yazıyo

ERROR: Invalid syntax.
Type "REG ADD /?" for usage.

Kod:

sen yanlış yazmışsın sonunda boşluk /f olcak mış

Extazİ

Moderatör
20 Haz 2021
2,552
1,503
https://tr.wikipedia.org/wiki/Ekstazi
yok yine girmiyor

defender devre dışı bırakma programı yok mu

tanoth

Üye
24 Kas 2022
102
7
onlar çöp olmuyor

'Herodot

Asistan Moderatör
30 Eyl 2017
398
256
Kuvâ-yi Milliye
Anladığım kadarıyla bi regedite uğramamız gerekiyor, aşağıdaki adımları dener misiniz ?

Başlat menüsüne "regedit" yazıp kayıt defterini açın

Regedit'i açtığınızda, değişikliklerin kayıt defterine zarar verebileceğine dair bir uyarı alırsınız. Bu uyarıyı dikkate alın ve devam etmek için "Evet" veya "Tamam" düğmesine tıklayın.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde, sol taraftaki menüden aşağıdaki konuma gitmeniz gerekiyor

Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender

Eğer "Windows Defender" altında bir anahtar yoksa, sağ tıklayın ve "Yeni" > "Anahtar" seçeneğini seçerek bir anahtar oluşturun ve adını "Windows Defender" olarak belirtmeyi deneyin.

"Windows Defender" anahtarını seçin ve sağ tarafta boş bir alana sağ tıklayarak "Yeni" > "DWORD Değeri (32-bit)" seçeneğini seçin.

Yeni DWORD değerine aşağıdaki adı verin.

Kod:
DisableAntiSpyware

Bu yeni değeri çift tıklayarak düzenleyin ve "Değer verisi" alanına "1" değerini girin.

Değişiklikleri kaydetmek için "Tamam" düğmesine tıklayın.

Kayıt Defterinden Çıkın:

Değişiklikleri kaydetmek için Regedit'i kapatın.

Umarım bu işinizi çözer

tanoth

Üye
24 Kas 2022
102
7
Anladığım kadarıyla bi regedite uğramamız gerekiyor, aşağıdaki adımları dener misiniz ?

Başlat menüsüne "regedit" yazıp kayıt defterini açın

Regedit'i açtığınızda, değişikliklerin kayıt defterine zarar verebileceğine dair bir uyarı alırsınız. Bu uyarıyı dikkate alın ve devam etmek için "Evet" veya "Tamam" düğmesine tıklayın.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nde, sol taraftaki menüden aşağıdaki konuma gitmeniz gerekiyor

Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender

Eğer "Windows Defender" altında bir anahtar yoksa, sağ tıklayın ve "Yeni" > "Anahtar" seçeneğini seçerek bir anahtar oluşturun ve adını "Windows Defender" olarak belirtmeyi deneyin.

"Windows Defender" anahtarını seçin ve sağ tarafta boş bir alana sağ tıklayarak "Yeni" > "DWORD Değeri (32-bit)" seçeneğini seçin.

Yeni DWORD değerine aşağıdaki adı verin.

Kod:
DisableAntiSpyware

Bu yeni değeri çift tıklayarak düzenleyin ve "Değer verisi" alanına "1" değerini girin.

Değişiklikleri kaydetmek için "Tamam" düğmesine tıklayın.

Kayıt Defterinden Çıkın:

Değişiklikleri kaydetmek için Regedit'i kapatın.

Umarım bu işinizi çözer
reyis olmuyor o

Windows defender kısmını ss atabilirmisiniz ayrıca win kaç kullanıyorsunuz ?

Reyis hepsine tıklıyorum hiçbirine girmiyor ama anti virüs arkada çalışıyor

629ij3a.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.