Hacklenen oldumu başınıza neler geldi yada gelmedi

basr1ko

Moderasyon Ekibi Çaylak
7 Kas 2019
56
24
Seattle, WA
El elden üstündür diyip geçebiliyorum sadece. RAT yedim çok kez. Kısasa kısas yaklaşalım dedik başımıza neler geldi. Onun dışında klasik fidye isteyenlere yiğidin malı meydanda diyerek cevap vererek geçiştirdim.

Rapx13

Anka Team Junior
1 Kas 2023
106
1
28
Atamın İzinde
2022 yılında bir program indirdim ve hayli ile virüs programı yoktu ve pc hacklendi gevur bir siteydi bir program arıyordum
şimdi ise ondan sonra Gmail adresim steam hesabım ve bazı sitelerdki üyeliklerim gitmişti maddi zararım dersek pek yok ama sadece steam koleksiyonlarım gitti o zmn
şimdi bugün fark ettim 2 tane kullandıgım hotmail hesabım var
birisi 16 kere hacklenmiş gördüm digeri ise 1 defa
hatalı işlem geçmişine baktım ve 1 saat 2 saat 4 saat önce hemen hemen her saat denemişler şifremi kırmayı denemişler dünyanın her yerinden
Resim link bu linkden bakabilirsiniz
ve bugünde para isteyen e postalar aldım yok bu hesabıma şu kadar para gönder filan
+ tarayıcı geçimişimi çalış öyle hacklemişler

sizce ne yapmam lazım birşey olmaz da merak ettim sadece
Bir keresinde jjsploit adlı bir uygulamayla robloxta hile yapmayı denemiştim aslında bilgisayar bana uyarıyı yapmıştı ben her ne kadarda güvensemde bişey olmıyıcağına oldu. Basit bi trojan yemiştim msfvenomdan yapılanlar varya roblox hesabım ve fotoğraflarımla tehdit etmişti halbuki ne fotoğrafım elindeydi nede hesabım format attım gitti.

Gauloran

Moderasyon Tim Lideri
7 Tem 2013
8,275
4
763
Yukarda yazmış hala rati yene bilmediğini. Ona ata biliyorlar da bize niye atmazlar

Sesli mi yazılı mi?

Valla 3 yıldır emaile phisihing link geldiğinden oraya parola yazip altındaki bi de kutucuga onay sembolü koyduktan beri şimdi bile sanki hangi siteye girersem o phishing gönderenler izliyor. O gamili silsek de cihazda mi nasılsa bir şey kalıyor anlamıyoruz.
Antivirüs olmayan güncellenmeyen android 6 idi.
O phishing yoluyla cihazinmi browserine gmailin mi browserine erisiyorlar anlamıyorum. Bilmiyorum hiç bir sey
yazili sekilde

2 Haz 2023
129
11
Bir keresinde jjsploit adlı bir uygulamayla robloxta hile yapmayı denemiştim aslında bilgisayar bana uyarıyı yapmıştı ben her ne kadarda güvensemde bişey olmıyıcağına oldu. Basit bi trojan yemiştim msfvenomdan yapılanlar varya roblox hesabım ve fotoğraflarımla tehdit etmişti halbuki ne fotoğrafım elindeydi nede hesabım format attım gitti.
Msfvenom ne yapılır? Nasıl emin oldunuz ellerinde ne var yok? Unsubscribeda parola yazınca phishingciler mobil cihaza da mı erişir? 2021de nasıldı o işler?

Rapx13

Anka Team Junior
1 Kas 2023
106
1
28
Atamın İzinde
Msfvenom ne yapılır? Nasıl emin oldunuz ellerinde ne var yok? Unsubscribeda parola yazınca phishingciler mobil cihaza da mı erişir? 2021de nasıldı o işler?
Soruyu biraz açarsan msfvenom ne yapılır demişsin onu anlıyamadım. Basit bi antivirüs bile hangi virüs olduğunu gösterir ben şöyke emin oldum metasploit ile yazıldığına payloadı o kadar ilkeldiki bilgisayarımda yapabildiği bişey yoktu sedece keylogger zaten programı açmak için antivirüsü kapatmıştım o yüzden kolayca virüs yedim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.