Flash Bellek Giden Dosyaları Geri Getirme | Virüs Temizleme

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
180
root
Hepinize selam olsun dostlarım. Çoğumuz flash belleklerimizi aktif olarak kullanırız. İş yerinde,okulda,internet kafelerde vesaire. Bilmediğimiz çoğu aygıta flash belleğimiz takar ve işimizi yaparız. Örneğin okulda ki tahtaların çoğu virüslü ve siz en basitinden bir powerpoint sunumu yaparken flash belleğinizin içi virüsle doluyor. En önemlisi de bu virüslerin çoğu sizin dosyalarınızı görünmez hale getirip sanki flash sıfırlanmış gibi gösteriyor.Sizde bu flash'ı kullandığınızda virüs yayılıyor. Şimdi giden dosyaları geri getirmeyi ve virüsleri temizlemeyi sizlere öğreteceğim.

Kye7FV.png

Öncelikle gerekli olan tek şey bir antivirüs programıdır. Kaspersky ve Eset Nod32 yazılımlarını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Öncelikle arkadaşlar flash'ımızı takıyoruz ve AÇMIYORUZ. Eğer açarsanız virüs bilgisayarınızda yayılır ve yapacağınız tüm işlemler boşa gider.

hOBc9N.jpg

1 - Öncelikle flash belleği yuvasına takıyoruz.
2 - Ardından Bilgisayarım'dan Flash Belleğimize verilen harfe bakıyoruz. Benim bilgisayarımda E: olarak adlandırılmış.

mTd7Ma.png

3 - Ardından Başlat>cmd(Komut İstemi)'yi çalıştıralım ve bu harfi girelim. Bu işlemi yaparak flash belleğin içine giriyoruz.

gKOxsN.png

4 - Aşağıda ki kodu kopyalıp,cmd'ye yapıştırın ve enterlayın. Komutun bitmesini bekleyelim. Komut bittiği zaman alt satıra geçer, 25-30 saniye kadar sürebilir.

Kod:
attrib -h -s -a -r /d /s

5 - Bu adımdan sonra flash belleğinizin içinde bir klasör görünecek. Eski dosyalarınız bu klasörün içinde olacaktır. Fakat gene de açmadan önce virüs taraması yaptırın,virüsleri temizleyin ve sonra eski dosyalarınıza ulaşın.

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
180
root
O kadar emek gösteriyorum,yazıyorum ama hiç ilgi görmüyor. Sanırım Instagram heçk konuları dışında konular açılmaz artık.

"Tranquila

Uzman üye
20 Ağu 2017
1,973
3
6
Trabzon
eline sağlık bu nokta virüsü değilmiydi ya :D zamanında cok ugrastırdı beni sistem dosyalarını görüntüle adsız klasörde dosyalar kopyala :D

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
180
root
Teşekkür ederim.
Elinize sağlık.
Teşekkür ederim.
Elinize sağlık. Başarılarınızın devamını dilerim :)
Teşekkür ederim.
Elinize sağlık hocam
Teşekkür ederim.
Güzel konu emeğinize sağlık :)
Teşekkür ederim.
eline sağlık bu nokta virüsü değilmiydi ya :D zamanında cok ugrastırdı beni sistem dosyalarını görüntüle adsız klasörde dosyalar kopyala :D
Teşekkür ederim. Baş belası bir olay :D

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
180
root

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.