Keylogger Nedir #Stajyer Asistan Kulübü#

mekTR

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
619
0
Urumqi
Merhabalar Arkadaşlar... Ben mekTR bu yazımda sizlere "Keylogger nedir" adlı konudan bahsedeceğim... Şimdiden iyi okumalar diliyorum efendim​

Keylogger Nedir​

Keylogger sizin klavyenizden yaptığınız her hareketi kaydedip bu bilgileri bilgilerinizi çalmak isteyen kişilere gönderen programlardır...

Şimdi adam benim yazdığım şeyi ne yapacak ki havasına girmeyelim... En basitinden Sosyal Medya hesabınıza her girdiğinizde bu bilgiler karşı tarafa gidecek...

Hani ben en kolay şekilde açıkladım karşıdaki kişinin niğeti ciddi derecede kötüyse banka kartı bilgilerinizi dahi bu yol ile çalabilir

Hatta son zamanlarda birçok keylogger yazılımı bilgisayarınızdan görüntü yakalayabilme kabiliyetine sahip... Bu sayede neler yaptığınızı hatta bilgilerinizi nereye yazdığınızı karşı tarafa gönderebiliyor

Keylogger sistem yöneticisinin bilgisi dahilinde de yüklenebiliyor bu yazılımın herhangi bir zararı yoktur hatta sistem güvenliği için çalışır...

Şimdi ben hep yazılım dedim... Peki ya arkadaşım bu keylogger donanımla çalışamaz mı? diye sormanız en doğal hakkınız ki benim de bu soruya vereceğim cevap EVET

Yazılım ile çalışan KEYLOGGER: Sisteme yüklenme ile çalışırlar klavyeniz ile yapılan her hareketi kayıt altına alır.

Donanım ile çalışan KEYLOGGER: Bilgisayara bir donanım ile aktif hale gelir klavyeniz ile yaptığınız her hareketi kayıt altına alır

Şimdi bu güvenlik amacaıyla yüklenen keyloggerler hakkında da bahset diyen arkadaşlar çıkabilir :D onu da şöyle bir özetleyelim:
Çoğu zaman anne ve babaların çocuklarını koruması için kullandığı programlardır... Daha önceden de belirttiğim gibi sistem yöneticisinin bilgisi ile aktif hale gelir...

ypPxdA.png

arkadaşlar şimdi Saldırı yapmak amacıyla kullanılar KEYLOGGERLERE gelelim...

Saldırı yapmak amacıyla kullanılan KEYLOGGER: Saldırı amaçlı kullanılan keyloggerler genelde ,bir dosyanın içine yerleştirerek avı etkileyerek açmasını sağlamaktır... Av dosyayı açtığında programın çalıştığını düşünecektir fakat keylogger arkaplanda çalışacaktır... İşin zorlu kısmı bittiğinde yapmanız gereken tek şey avın klavye hareketlerini izlemek olacaktır...

tysbQa.jpg

İyi Forumlar Diliyorum...

mekTR

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
619
0
Urumqi
Ellerine sağlık
Teşekkürler dostum
Teşekkürler...
KeyLo99 değilmi :trl
:D

Ellerine sağlık mek

Tesekkurler hocam

Tesekkurler şεγŧąŋ

ellerinize sağlık

Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

eagle461

Katılımcı Üye
18 Mar 2018
255
0
Texas
Peki Hangi Programları Önerirsiniz

Eline Sağlık

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.