USB Belleğinizden Silinmiş Verileri Kurtarma //WhiteRed

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
57
Ankara
Merhaba arkadaşlar başlıkta da görmüş olduğunuz gibi USB bellekleriniz de ki silinmiş dosyaları kurtarmak için hangi metotları kullanmanız gerektiğini göstereceğim.

1. Programımızın ismi: Data Recorvery Suite Enterprise

(Kolay bir kurulumu var next next :) )

Programı kurduktan sonra masaüstünde ki simgeye tıklayarak programı çalıştırıyoruz.

9aYoNO.jpg

EmO8B8.png

Açıldıktan sonra sol altta "kayıt ol" yazısı çıkacak ona tıklayıp konunu sonun da vermiş olduğum Kullanıcı adını ve şifreyi giriniz. Böyle bir arayüz karşılıyor bizleri. Daha sonra "Tamamen Kurtar" diyoruz.

qdAMvV.jpg

EmO8B8.png

Bilgisayarınız da olan sürücülerin isimleri çıkıyor. Flashınızı seçiyorsunuz ve bu şekil de bir ekran karşımıza geliyor.

MV1pD7.jpg

EmO8B8.png

Bu işlem biraz uzun sürebilir çünkü bütün flashınız da ki verilerinizi tarıyor.

İşlem bittikten sonra böyle bir ekran karşınıza gelecek. "Parça 1 FAT 32" ye tıklayıp Sonraki diyoruz.

ADO7X7.jpg

EmO8B8.png

Daha sonra bu şekilde USB belleğiniz de bu zamana kadar bulunmuş veriler karşınıza geliyor.

0R0npD.jpg

EmO8B8.png

Hangi dosyanızı kurtarmak istiyorsanız onun yanında ki kutucuğa tik atıp "Kaydet" diyoruz.

4jprV0.jpg

EmO8B8.png

Bir pencere karşımıza geldi nereye dosyayı kaydedeceğimizi seçmemizi istiyor bizden. Nereye kaydetmez istiyorsanız o konumu seçin ve Ok'u işaretleyin.

JZVAzq.jpg

EmO8B8.png

Başarılı bir şekilde USB belleğinizde ki veri kurtarılmış oldu.

OvrAz0.jpg

EmO8B8.png

Program İndirme Linki: Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı

Virüs Total: https://www.virustotal.com/#/file/17cc375fe11a381b5e052642b893d8df35b2cef132db7e18de6a23c4b29595af/detection

Key:
Kod:
User Name:
meliksah

Registration Code:
DShUFb98avCm6yD4-08000801

2. Programımız İsmi: Recuva

(Aynı şekil de bu programın kurulumu da kolay bir şekilde bitirilebiliyor.)

Programımızı kurduktan sonra açıyoruz. Açıldıktan sonra böyle bir pencere geliyor "Next" diyoruz.

DYO2jo.jpg

EmO8B8.png

Hangi dosya türlerini kurtarmak istediğinizi soruyor. Size hangi veri lazım ise onun türünü seçip "Next" diyoruz.

mMX608.jpg

EmO8B8.png

Bir sürücü de arayacaksak eğer "In a specific ********" a tıklayıp hangi diski arayacağınızı seçiyorsunuz.

EmO8jz.jpg

EmO8B8.png

Ben USB belleğimi aratacağım

jgq3dL.jpg

EmO8B8.png

Daha sonra "Next" diyoruz.

26O1p2.jpg

EmO8B8.png

Son aşamada ise “Enable Deep Scan” deyip Start diyoruz. Bunu dediğinizde biraz zaman alacak ama daha detaylı tarama yapacaktır.

BaOPjM.jpg

EmO8B8.png

Tarama ekranı geliyor karşımıza Deep Scan dediğimiz için biraz uzun sürebilir.

ZX5klV.jpg

EmO8B8.png

Bütün veriler karşımıza geldi.

lqQjAr.jpg

EmO8B8.png

Hangi veriyi geri getirmek istiyorsanız onu seçip "Recover" diyoruz.

V9Qajv.jpg

EmO8B8.png

Seçtiğimiz veriyi nereye çıkartacağını soruyor bizlere. Nereye yerinizin gelmesini istiyorsanız o konumu seçip "Tamam" deyin.

nQbM4M.jpg

EmO8B8.png

Ve işlemimiz tamamlanmıştır.

İndirme Linki: Dosya.tc - Ücretsiz, Hızlı ve Kolay Dosya Paylaşımı

Virüs Total: https://www.virustotal.com/#/file/75155568d64e958d8003f9fbb36839fc9a53bfab3b51a8a1106a78e5be98b2e9/detection

Konumu sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim :)

NOT:
Bu tarz programlar sadece belirli bir yere kadar işe yarayan programlar. Yani ne olur, yanlışlıkla flash veya sd kartınızdan bir şeyi şilmişinizdir, tam biçimlendirme yapılmadığı sürece bellekten geri getirilebilir. Ancak hasar görmüş flash veya sd kartınızdan ya da hard diskinizden veri kurtarmak ne yazık ki bu programlarla mümkün değil. Tam amatör olmasa da profesyonel de değil yani. Bu da şu demek, şayet silinen veriniz hasarlı bölgede ise, o veriyi bunlarla geri getiremezsiniz.

Bu husus doğru arkadaşlar hasar görmüş sd kart, USB bellek ya da diskleriniz de işe yaramaz.

Son düzenleme:

ayhans

Yeni üye
19 Şub 2008
12
0
EaseUS Data Recovery Wizard Pro ben bunu kullanıyorum gerçekten çok başarılı bir program crack atıp kullanırsanız herşeyi geri alabiliyorsunuz bilgi amaçlı yazmak istedim kolay gelsin.

EaseUS Data Recovery Wizard Pro ben bu programı kullanıyorum çok başarılı buldum crack li olanları var aratırıp bulunabilir bilgi amaçlı yazmak istedim .

Moderatör tarafında düzenlendi:

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
57
Ankara
EaseUS Data Recovery Wizard Pro ben bu programı kullanıyorum çok başarılı buldum crack li olanları var aratırıp bulunabilir bilgi amaçlı yazmak istedim .

Dediğin programı araştırıp en kısa zaman da konuya eklerim :)

'ReDLiNe

Blue Team Lideri
23 Haz 2015
7,699
3,616
23
Ankara
Bu olay RAW olan disklerde iş görür mü?

StrangerMinds

Katılımcı Üye
15 Eyl 2018
310
0
/home
Yahu nasıl kurtarıyorlar çalışma mantığını hala anlamış değilim. Biçimlendirilmiş usb bellekten nasıl kurtarabiliyor eksiksiz hayret doğrusu

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
57
Ankara
Ransomware den kilitlenmiş bi dosyanın öncenin halini de bulabilirmiyim?

Bir kere dahi olsa USB belleğinize şifrelenmeden önceki hali atılmış dosya bulunduysa, evet bulabilirsiniz :)

Peki kesin tüm dosyayı kurtarabilir miyiz?

Dostum benim 2 sene önce USB'ye attığım dosyaları dahi buldu sen düşün :)

Eline sağlık konu güzel fakat aklıma bir soru takıldı. Bu olay RAW olan disklerde iş görür mü?

RAW disklerin sorun çözümünü yarın paylaşacağım dostum. Ondan sonra bu işlemleri yaptığın taktir de iş görür :)

Yahu nasıl kurtarıyorlar çalışma mantığını hala anlamış değilim. Biçimlendirilmiş usb bellekten nasıl kurtarabiliyor eksiksiz hayret doğrusu

Onu da AR-GE ekibine sormak lazım :trl

ThePhantom

Katılımcı Üye
13 Şub 2016
394
1
Sence ?
Bir kere dahi olsa USB belleğinize şifrelenmeden önceki hali atılmış dosya bulunduysa, evet bulabilirsiniz :)

Dostum benim 2 sene önce USB'ye attığım dosyaları dahi buldu sen düşün :)

RAW disklerin sorun çözümünü yarın paylaşacağım dostum. Ondan sonra bu işlemleri yaptığın taktir de iş görür :)

Onu da AR-GE ekibine sormak lazım :trl

Sağ ol dostum beğenmene sevindim.

Yanlız ben USB bellek te değildi dosyalarım yerel disk d’deydi

'AnKeBuT

Kıdemli Üye
31 Ocak 2013
4,365
7
Misyon!!!
Beni tanıyanlar bilir her zaman gerçekçi olmuşumdur ve yine gerçekçi olmam lazım. Bu tarz programlar sadece belirli bir yere kadar işe yarayan programlar. Yani nolur, yanlışlıkla flash veya sd kartınızdan bişeyi şilmişinizdir, tam biçimlendirme yapılmadığı sürece bellekten geri getirilebilir. Ancak hasar görmüş flash veya sd kartınızdan ya da hard diskinizden veri kurtarmak ne yazık ki bu programlarla mümkün değil. Tam amatör olmasa da profesyonel de değil yani. Bu da şu demek, şayet silinen veriniz hasarlı bölgede ise, o veriyi bunlarla geri getiremezsiniz. Bu kısa bilgiyi de konuya not olarak eklemen bilmeyen arkadaşlara faydalı olacaktır kanaatindeyim. Tekrardan emeğine sağlık..

Son düzenleme:

P4RS

Özel Üye
8 Ocak 2017
5,156
57
Ankara
Başarılı bir konu olmuş. Veri kurtarma günümüzde vazgeçilmez bir konu haline geldi.

Sağ ol dostum:)

Yanlız ben USB bellek te değildi dosyalarım yerel disk d’deydi

Yerel diskler için de tarama yapılıyor dostum bir dene istersen olursa yazarsın bana :)
Hafıza kartı için ne yapabilirim? Bozuldu da aynı işlevi görür mü

Onun hakkin da bir şey diyemem dostum bir deniyeyim sana söylerim. Fakat hasar görmüş ise zor dostum.
Kardeşim öncelikle emeğine sağlık. Uğraşmış emek vermiş zaman harcamışın. Resimlerle de anlatımını desteklemişin güzel olmuş. Ancak beni tanıyanlar bilir her zaman gerçekçi olmuşumdur ve yine gerçekçi olmam lazım. Bu tarz programlar sadece belirli bir yere kadar işe yarayan programlar. Yani nolur, yanlışlıkşa flash veya sd kartınızdan bişeyi şilmişinizdir, tam biçimlendirme yapılmadığı sürece bellekten geri getirilebilir. Ancak hasar görmüş flash veya sd kartınızdan ya da hard diskinizden veri kurtarmak ne yazık ki bu programlarla mümkün değil. Tam amatör olmasa da profesyonel de değil yani. Bu da şu demek, şayet silinen veriniz hasarlı bölgede ise, o veriyi bunlarla geri getiremezsiniz. Bu kısa bilgiyi de konuya not olarak eklemen bilmeyen arkadaşlara faydalı olacaktır kanaatindeyim. Tekrardan emeğine sağlık..

Abim yapıcı yorumun için çok teşekkür ederim. Konuya söylediklerini bilgisayara geçince eklicem. Eyvallah :)
Recovery myfiles kullanıyordum fakat bu daha iyi oldu kralsın

Ne demek dostum işine yaradıysa ne mutlu bana:)
Çok yararlı bir konuydu büyük ihtimal herkesin işine yarar

Ne demek dostum işine yaradıysa ne mutlu bana:)

DucKC

Üye
26 Mar 2018
147
0
Hasarin ne olduğunu bilmiyorum geçen günler öyle kullanıyorduk bir baktım telefon okumuyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.