10 üzerinden gizlilik puanlama

klamhat

Üye
8 Ocak 2011
103
45
Lütfen bana 8 yaşında çocuk muamelesi yapmayın, zaten internet ortamında %100 gizliliğin mümkün olmayacağını biliyorum. 10 üzerinden bir puan verecek olsanız ;

Proton Plus(ücretli üyelik) VPN + Tmac Changer + Tails OS

Proton VPN'e bağlanmadan önce farklı bir şey daha yapıyorum ancak bu forumun kuralları gereği bahsetmem doğru olmaz.

'pump

Uzman üye
9 Ara 2022
1,436
22
3,133
Ağ Kablolarında Geziyor
şimdi bu puanlama biraz senin ne yapacağına göre değişir en büyük bir olay geldi başına diyelim yetersiz direkt enselerler ama devlete sataşmadan bir şeyler yapıcaksan ucu devlete pek dokunmadan veya ciddi şekilde dokunmadan işini görür
4

klamhat

Üye
8 Ocak 2011
103
45
şimdi bu puanlama biraz senin ne yapacağına göre değişir en büyük bir olay geldi başına diyelim yetersiz direkt enselerler ama devlete sataşmadan bir şeyler yapıcaksan ucu devlete pek dokunmadan veya ciddi şekilde dokunmadan işini görür
4
Sağol dostum

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
908
11
716
Polis sadece IP adresini kullanarak suçluları bulmuyor. istediğin kadar tor+vpn+vds kombinasyonu yap, basit opsec hataları yapıp gerçek kimliğini deşifre edebilirsin ve bunu vpnler engelleyemez. silkroad vb gibi darkweb satıcıları nasıl yakalanıyor sanıyorsun, 50 tane tor node'unu tek tek hacklemiyor polis sonuçta

Son düzenleme:

yosabe06

Üye
19 Ağu 2016
73
1
33
Tails os da nasıl kullanıyorsun?
Sudo aktif mi? Qubes de veya sanal makinada mi kullanıyorsun?
Sanal makinada kullanıyorsan geçmiş olsun seni bakkal hacı osman bile bulur.

Polis sadece IP adresini kullanarak suçluları bulmuyor. istediğin kadar tor+vpn+vds kombinasyonu yap, basit opsec hataları yapıp gerçek kimliğini deşifre edebilirsin ve bunu vpnler engelleyemez. silkroad vb gibi darkweb satıcıları nasıl yakalanıyor sanıyorsun, 50 tane tor node'unu tek tek hacklemiyor polis sonuçta
Burada bahsetmesi bile başlı başına hata zaten.

klamhat

Üye
8 Ocak 2011
103
45

edit:
ec918384-7ea4-4f65-b6b6-f72a3f8e4eff.jpg
Silkroad vb olayların boyutu farklı her olayda o kadar hassas iz süreceklerini düşünmüyorum şahsen, ayrıca yakalananlar kadar bir o kadarda yakalanmayanlar var ?

yosabe06

Üye
19 Ağu 2016
73
1
33
Silkroad vb olayların boyutu farklı her olayda o kadar hassas iz süreceklerini düşünmüyorum şahsen, ayrıca yakalananlar kadar bir o kadarda yakalanmayanlar var ?
Akıllı bir opsec saklanan dosyaların zamanı gelince açılmasıyla başlar :)
yakın zamanda bazı market işletenleri tutuklandı ve tabi bununla bağlantılı diğer insanlarda.
Tak diye adamı yakalasalar diğerlerine ulaşabilirlermiydi?
Yakın zamanda buna benzer bir olay mossad için yaşandı sen sanıyor musun ki bu sözde istihbarat elemanları 1-2 hafta önce tespit edildi?
Hayır ilk zamandan beri biliyorlardı, dosyalandılar, siyaseten kötüye gidilince düğmeye basıldı bunuda böyle düşün.

Feqtico

Junior Hunter
24 Haz 2020
666
201
United States
Network seviyesinde iyi bir gizlilik sağlayabilirsiniz bu şekilde. Fakat kişisel tavsiyem buna güvenip illegal faaliyetlerde bulunmayınız. Aşağıdaki konuya bakmanızı öneriyorum.

freebsd

Üye
24 Nis 2020
118
54
- Puanım: 3

- Proton VPN ile gizliliğin bi alakası yok, gizlilik ön planda olacaksa, hiçbir şey sana ait olmamalı.
- IPv6 kapalı mı? (Kapalı değilse puanım 0) Test your IPv6. den test edebilirsin.
- "DNS Leak Test" yaptığında bulunduğun ülke görünüyor mu? (Görünüyorsa puanım 0)
- "Hack VPN -> Hack Server -> Hack VPN -> Target" Bu zincirde ilerlemen gerekiyor.
- Üstte belirttiğim zincirlerden hiçbiri diğer ülkelerle benzeşmeyecek, örneğin rus vpn'i kullanıyorsan, çin sunucusu hackleyip, çin sunucusu içerisinde israil vpn'i kullanıp ilerlemen gerekiyor. gizli bağlantı böyle sağlarsın anca.

klamhat

Üye
8 Ocak 2011
103
45
- Puanım: 3

- Proton VPN ile gizliliğin bi alakası yok, gizlilik ön planda olacaksa, hiçbir şey sana ait olmamalı.
- IPv6 kapalı mı? (Kapalı değilse puanım 0) Test your IPv6. den test edebilirsin.
- "DNS Leak Test" yaptığında bulunduğun ülke görünüyor mu? (Görünüyorsa puanım 0)
- "Hack VPN -> Hack Server -> Hack VPN -> Target" Bu zincirde ilerlemen gerekiyor.
- Üstte belirttiğim zincirlerden hiçbiri diğer ülkelerle benzeşmeyecek, örneğin rus vpn'i kullanıyorsan, çin sunucusu hackleyip, çin sunucusu içerisinde israil vpn'i kullanıp ilerlemen gerekiyor. gizli bağlantı böyle sağlarsın anca.
Proton VPN hesabı bana ait değil, log tutma politikasından dolayı proton vpn dedim.
IPV6 Kapalı
DNS Sızıntısı yok

freebsd

Üye
24 Nis 2020
118
54
o zaman puanım 5, üstüne bir şey daha eklersen, puanım 10. anlatmak istediğim şey, geçit sayısını artırman ve 1. bağlantıdan sonra hedefe ulaşman değil de, atıyorum 5 bağlantıdan geçip hedefe ulaşman. üstte verdiğim örnek gibi. bir de farklı ülkeleri araya katarsan tadından yenmez.

tabi bu söylediğim şeyler ultra gizlilik için, bireysel gizlilikten veya mahremiyetten bahsediyorsak yeterli bile.

klamhat

Üye
8 Ocak 2011
103
45
o zaman puanım 5, üstüne bir şey daha eklersen, puanım 10. anlatmak istediğim şey, geçit sayısını artırman ve 1. bağlantıdan sonra hedefe ulaşman değil de, atıyorum 5 bağlantıdan geçip hedefe ulaşman. üstte verdiğim örnek gibi. bir de farklı ülkeleri araya katarsan tadından yenmez.

tabi bu söylediğim şeyler ultra gizlilik için, bireysel gizlilikten veya mahremiyetten bahsediyorsak yeterli bile.
VPN Bağlantısı başlamadan önce kendi ev internetimden çok alakasız bir ağa bağlı oluyorum genelde. Bazı arkadaşlar Silkroaddan vs örnek verdiler, zaten %100 anonimliğin sağlanamayacağının farkındayım (en azından bizim gibi sıradan insanlar için) ama illa ki daha fazla önlem yolu vardır diye düşünüyorum şahsen..

freebsd

Üye
24 Nis 2020
118
54
VPN Bağlantısı başlamadan önce kendi ev internetimden çok alakasız bir ağa bağlı oluyorum genelde. Bazı arkadaşlar Silkroaddan vs örnek verdiler, zaten %100 anonimliğin sağlanamayacağının farkındayım (en azından bizim gibi sıradan insanlar için) ama illa ki daha fazla önlem yolu vardır diye düşünüyorum şahsen..
konu çok uzun ve derin aslında, opsec hatası yapmamandan tut, yapıp yakalandığında bir şey kanıtlayıp kanıtlayamamalarına kadar iş değişkenlik gösteriyor. diyelim bir şey yaptın ve polis baskın yaptı, ama usb şifreli ve ram i parçalara ayırdın, kanıtlayamazlar. konu cihazdan vpn e kadar değişkenlik gösteriyor veya yaptığın suça veya işe de bağlı. konu opsec de bitiyor bir tık.... aklıma gelen bir şeyi anlatayım.

geçen aylarda bir websiteyi hackleyen bi defacer gördüm. anasayfaya bir resim eklemişti, resimin canva ile yapıldığını direkt anladım zaten o dakika. şöyle bir problem vardı bu şahsın yaptığı işte. canvadan indirdiğin resimlerde metadata bilgisi silinmeden iniyor. yani resmin içerisinde, o resmi yapan kişinin kullanıcı adı yazıyor. ve canva tarafından yapıldığı da yazıyor. deneyip görebilirsin. şimdi bu şahıs 200 tane vpn de kullansa, opsec hatasından dolayı kendini elevermiş oluyor. bu tarz şeylere dikkat etmek gerekiyor zaten.

klamhat

Üye
8 Ocak 2011
103
45
konu çok uzun ve derin aslında, opsec hatası yapmamandan tut, yapıp yakalandığında bir şey kanıtlayıp kanıtlayamamalarına kadar iş değişkenlik gösteriyor. diyelim bir şey yaptın ve polis baskın yaptı, ama usb şifreli ve ram i parçalara ayırdın, kanıtlayamazlar. konu cihazdan vpn e kadar değişkenlik gösteriyor veya yaptığın suça veya işe de bağlı. konu opsec de bitiyor bir tık.... aklıma gelen bir şeyi anlatayım.

geçen aylarda bir websiteyi hackleyen bi defacer gördüm. anasayfaya bir resim eklemişti, resimin canva ile yapıldığını direkt anladım zaten o dakika. şöyle bir problem vardı bu şahsın yaptığı işte. canvadan indirdiğin resimlerde metadata bilgisi silinmeden iniyor. yani resmin içerisinde, o resmi yapan kişinin kullanıcı adı yazıyor. ve canva tarafından yapıldığı da yazıyor. deneyip görebilirsin. şimdi bu şahıs 200 tane vpn de kullansa, opsec hatasından dolayı kendini elevermiş oluyor. bu tarz şeylere dikkat etmek gerekiyor zaten.
Opsec hatası yapmak kişiden kişiye göre değişir bence. Dediğiniz gibi hiçbir şeyin kişiye ait olmaması en garanti yöntem olabilir. Bir diğer konu da şu : Tails OS mesela gizlilikte iyi olduğunu iddaa ediliyor ama bence oda şüpheli. Kısacası en garantisi Rus hackerlar, devlet korumalılar .d

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.