2. Monitörde ekrana görüntü gelmiyor!

xpashax

Katılımcı Üye
30 Nis 2023
313
96
Her yerde
Merhaba! Herkese selamlar. Benim yeni bilgisayarımda VGA kablosuyla ikinci bir monitör olarak kullanmak üzere eski bir 60Hz model Exper marka monitörüm var. Ancak monitöre bağlandığımda hiçbir şekilde görüntü alamıyorum. Bu VGA kablosu eski bilgisayarımda çalışıyordu ve test ettiğimde kabloda herhangi bir sorun olmadığını gördüm. Peki, görüntü neden gelmiyor? Driverlarım güncel. Hangi driverları yüklemem gerekiyor?

pyrex.exe

Üye
8 May 2023
56
10
Başka bir kablo ile 2. monitörünüzü bağlamayı deneyin.
HDMI 2. monitöre takın Display Portu 1. monitöre takın.
Bilgisayar açık iken windows monitör ayarlarına girin ve monitörü o ayarlar kısmındayken yapılandırın.

xpashax

Katılımcı Üye
30 Nis 2023
313
96
Her yerde
Başka bir kablo ile 2. monitörünüzü bağlamayı deneyin.
HDMI 2. monitöre takın Display Portu 1. monitöre takın.
Bilgisayar açık iken windows monitör ayarlarına girin ve monitörü o ayarlar kısmındayken yapılandırın.
2 tane yeni kablo aldım sonuç aynı. hdmı çıkışı yok vga var sadece.
monitoru taratıyorum algılamıyor. W11 kullanıcısıyım.

'AdrenaLiN

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Şub 2012
8,398
151
Ekran kartı var mı bilgisayarında dostum? Eğer var ise ekran kartının olduğu vga girişine takmalısın

'AdrenaLiN

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Şub 2012
8,398
151
DPI to VGA dönüştürücü alırsan direkt olarak görüntü alabilirsin,ekran kartının olduğu kısma takman gerekiyor görüntüyü alman için

xpashax

Katılımcı Üye
30 Nis 2023
313
96
Her yerde
Ekran kartı var mı bilgisayarında dostum? Eğer var ise ekran kartının olduğu vga girişine takmalısın
Hocam tam olarak böyle bir ürünmü?

DPI to VGA dönüştürücü alırsan direkt olarak görüntü alabilirsin,ekran kartının olduğu kısma takman gerekiyor görüntüyü alman için
Teşekkürler. Bugün dönüştürücüyü aldım sorun çözüldü.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.