40.000 ₺ Bütçe ile Laptop PC Önerisi

Deadlifem

Yeni üye
3 Ara 2022
4
3
Arkadaşlar çocukluğumdan beri bilgisayar code vs hep merakım vardı ama hiç nasip olmadı bir türlü şimdi bir laptop alıp başlamak istiyorum bilgisayar bilgim sıfıra yakın öncelikle nereden başlamalıyım, hangi laptobu almamı önerirsiniz arada oyun da oynayabilirim bütçe olarak 40000 e kadar çıkabilirim

alidagy

Üye
5 Haz 2022
84
33
Arkadaşlar çocukluğumdan beri bilgisayar code vs hep merakım vardı ama hiç nasip olmadı bir türlü şimdi bir laptop alıp başlamak istiyorum bilgisayar bilgim sıfıra yakın öncelikle nereden başlamalıyım, hangi laptobu almamı önerirsiniz arada oyun da oynayabilirim bütçe olarak 40000 e kadar çıkabilirim
Aramıza hoş geldin dostum.Ne ağırlıklı başlayacaksın kod mu hackerliğe mi yöneleceksin ya da ikisi mi?

Deadlifem

Yeni üye
3 Ara 2022
4
3
Aramıza hoş geldin dostum.Ne ağırlıklı başlayacaksın kod mu hackerliğe mi yöneleceksin ya da ikisi mi?
Hoşbuldum.Her ikisi dostum

40 tl çok dostum i7 8.nesil işlemci gtx 1650 işini görür :)
bu zamanda bir pc ye 40 bin tl verilmez aşırı kazık.

Kanka doğru haklı olabilirsin ama maddi inkanım varken alayım dursun zaten ha bugün ha yarın diye diye 20 bin lira olan laptop bugün 70 bin olmuş.

Sağol hocam

lolsec

Katılımcı Üye
21 Kas 2022
496
363
Kanka doğru haklı olabilirsin ama maddi inkanım varken alayım dursun zaten ha bugün ha yarın diye diye 20 bin lira olan laptop bugün 70 bin olmuş.
hocam 70 bin tl ile amerikaya gider 1.500 dolara en baba pc'yi alır üstüne beyaz sarayın önünde foto çekilirsin. :D

misal al sana basit bir örnek 70 bin türk lirası 3.800 dolar gibi bir paraya denk gelir aşağıdaki pc ise bin dolar sana yine 2.800 dolar kalıyor onada gezersin,otel de kalırsın

Moderatör tarafında düzenlendi:

lolsec

Katılımcı Üye
21 Kas 2022
496
363
ayrıca bak kazık bu fiyatlar ABD de bin dolara aldığımız (19 bin tl) lik pc ülkemizde 30 bin tl çivarında.

Ufak bir öneri tr 'den elektronik eşya almak yerine yabancı alışverış sitelerden almak daha mantıklı gibi 🙂
malasef durum böyle 10 bin ila 15 bin arası vergi+kar payı alıyorlar 1 pc yerine 2 pc alıyoruz kısaca :ROFLMAO::ROFLMAO:

Deadlifem

Yeni üye
3 Ara 2022
4
3
hocam 70 bin tl ile amerikaya gider 1.500 dolara en baba pc'yi alır üstüne beyaz sarayın önünde foto çekilirsin. :D
Haklısın 😂

Ufak bir öneri tr 'den elektronik eşya almak yerine yabancı alışverış sitelerden almak daha mantıklı gibi 🙂
Daha önce alışveriş yaptığın bir site var mı ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.