A4TECH X7 mause hakkinda

21 Kas 2015
93
0
Bakü
Bir kere farenin üst yüzeği yılan derisi olarak söyleniyor ama kesinlikle yılan derisine benzer bir madde ile yapılmış, gerçekten yılan derisi falan değil yani. Ancak neden yapılmış olursa olsun eli terletmiyor, saatlerce kullansanız dahi. Onun dışında yanında gelen yazılım gerçekten çok iyi. Fare USB olarak bilgisayara bağlanmakta bu benim için çok güzel birşey, gerçi artık pek kalmasada diğer mouselerden.. Altın kaplama usb soketi mevcut. Buda yüksek performans sunduğunun bir göstergesi.. Mouse kontrol yazılımının Türkçe destekli olması gerçekten büyük bir artı. Sonuçta herkesin yabancı dili yok. Eğer az da olsa küçük bir kod mantığını biliyorsanız 3x tıklamayı dilediğiniz gecikme süresi ve sayı ile 8x, 15x veya 50x e kadar çıkarabilirsiniz fakat bunu nasıl yada nerede kullanacaksınız ve ne kadar gerekli oda ayrı birşey tabi :) Oyunun yazılımına bakmak gerekirse 3x tuşu 64 milisaniye gecikme süresine göre ayarlanmış ancak biraz oynama ile 5x tıklama ve 35 milisaniye aralığına Call Of Duty 4'de oynamayı başardım. Milisaniyeyi 1ms'ye çektiğimizde ise birçok oyun farenin hareketlerini algılayamıyor. A4 Tech birçok oyun için ideal olan 64 milisaniye süresini tercih etmiş ki bu bana göre 5x gibi tıklama seçenekleri için çok yüksek bir süre.

Farenin kutu içeriğinde sürücü ve manual lerin bulunduğu bir kurulum cd'si ve kullanım kitapçığı yer alıyor. Cd ile beraber gelen Oscar Editor Programı aslında bu farenin gücünü asıl ortaya koyduğu nokta. Makro düzenleme clicklerini vb. özellikleri buradan ayarlayabiliyorsunuz.

Görev Çubuğuna Yerleşen Oscar Editor simgesine sağ tıklama yaptığımızda karşımıza aşağıdaki gibi bir menü çıkıyor.

Bu seçenekler arasında;

Açılışta Yükle: Oscar Editor Programının bilgisayar başladığında açılmasını,
Mouse Kontrol Paneli: Denetim Masasında bulunan Fare penceresini açılmasını
Buton Tepki Süresi: Farenizin sol kliklere verebileceği en düşük tepsi süresi olan 3ms'e kadar size ayarlama imkanı veriyor,
Işlev/ Buton Anımsatıcı: Farenizi kullanırken atayabileceğiniz kimi komutlar hakkında bilgi verebiliyor. (Örnek Mouse 4 Tuşu için kopyala, Mouse 5 tuşu içinse yapıştır. )
Rapor Oran Ayarı: 1000hz e kadar faremizin imkan verdiği veri transfer hızını ayarlamımızı sağlıyor. Faremizin hareketlerine göre kullandığimız DPI oranına bağlı olarak bir bant genişliği gerektiğinden bu seçeneği limit olan 1000Hz'e kullanıcıların almasını tavsiye ederim.
Oscar Editor'ü Aç: Tahmin edebileceğiniz gibi Oscar Editor programının açılmasını sağlıyor.
Çıkış: Programın kapanmasını sağlıyor

Yani yukaridakiler alinti olsada forumda bilinmesi onemli olmasada bilin yani

DeimoS 18

Kıdemli Üye
15 Nis 2007
3,088
3
Bursa
Eğer gerçek yılan derisi ise elde terleme yapmaz. O fareyi kullanırkende elimin terlediğini hatırlamıyorum :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.