Yazılımda Gelişip Para Kazanmak İstiyorum

ikigai21

Üye
1 Ocak 2020
65
9
Arkadaşlar oldukça bol vaktim var evde ve zamanımı para kazanabileceğim bir yazılım dilinde kendimi geliştirerek o alanda uzmanlaşmak istiyorum. Bu konuda bana hangi yazılım dilini öğrenmemi tavsiye edersiniz? bu konuda bir yol haritası da çizebilirsiniz.

DarkS0LDIER

Deneyimli Moderatör
5 Ara 2019
1,766
412
Sydney
Sen ne istiyorsun buna karar ver. Biz önerelim dil ama senin neyi sevip sevmeyeceğini biz bilemeyiz.
Oyun yapmak için unity/unreal c#
web için javascript php vs.
veritabanı için sql
yapay zeka içi python
bu liste böyle gider. Ne istediğine bağlı

23 Eki 2023
195
54
Arkadaşlar oldukça bol vaktim var evde ve zamanımı para kazanabileceğim bir yazılım dilinde kendimi geliştirerek o alanda uzmanlaşmak istiyorum. Bu konuda bana hangi yazılım dilini öğrenmemi tavsiye edersiniz? bu konuda bir yol haritası da çizebilirsiniz.
Amacin para ise html css gibi web temali dilleri ogrenip web sitesi yapma hizmeti saglayabilirsiniz veya diger dilleri inceleyip orada da is inceleyebilirsiniz

Roichue

Uzman üye
31 Mar 2022
1,410
889
Millî İstihbarat Teşkilatı
Öncelikle yazılım öğrenmek istiyorsanız, yapmak istediğiniz şeyi yapınız. Örneğin bir forum scripti kodlamak istiyorsunuz bunun için PHP veya Node.js falan kullanırsınız.
Yani bir şeyi yapmaya odaklanın ve onun nasıl yapılcağını araştırın. Orada zaten yazılım dilini gayet iyi bir şekilde deneyimleyeceksiniz.

Bu yol hem daha eğlenceli hemde size bir deneyim katar. Deneme - Yanılma yöntemi ile yazılımı kolayca kavrayabilirsiniz.

Html, Css, Javascript - Enes Bayram youtube kanalından öğrenebilirsiniz.

23 Eki 2023
195
54
Hocam bu hususta çok fazla insan var gördüğüm kadarıyla. Herhangi bir iş almak için diğerileri sizin epey önünüze geçiyor haliyle bize iş kalmıyor gibi bu konuda ne tavsiye edersiniz
Başlıkta bol vaktinin olduğu da yazıyor kolay yoldan para yok varsa da doğru düzgün değil bir iste en iyisi olursan yaptığın işin ne olduğu hiç önemli değil kazanırsın benim tavsiyem E ticaret veya yazılım ama sosyal çalışarak da para kazanabilirsin umarım ufkunu açmıştır :D

black door

Yeni üye
7 Tem 2023
27
8
Bol vaktiniz olduğunu ve para kazanabileceğiniz bir yazılım dilinde kendinizi geliştirmek istediğinizi duydum. Bu harika bir hedef ve size yardımcı olmak için buradayım.

Hangi yazılım dilini öğrenmeniz gerektiği, ilgi alanlarınıza, becerilerinize ve ne tür bir işte çalışmak istediğinize bağlıdır.

Ancak, şu anda yüksek talep gören ve iyi maaşlar sunan bazı popüler yazılım dilleri şunlardır:

Web Geliştirme:

• Python: Django, Flask gibi web çerçeveleri ile web uygulamaları ve web siteleri geliştirmek için kullanılabilir.
  • JavaScript: React, Angular, Vue.js gibi ön uç çerçeveleri ile interaktif ve dinamik web sayfaları geliştirmek için kullanılabilir.
  • Java: Spring Boot, JSF gibi çerçeveleri ile kurumsal web uygulamaları ve Android mobil uygulamaları geliştirmek için kullanılabilir.
  • C#: .NET framework'ü ile Windows masaüstü uygulamaları, web uygulamaları ve oyunlar geliştirmek için kullanılabilir.
Yapay Zeka ve Makine Öğrenmesi:

• Python: TensorFlow, PyTorch gibi kütüphaneleri ile yapay zeka ve makine öğrenmesi modelleri geliştirmek için kullanılabilir.
  • R: istatistiksel analiz ve veri görselleştirme için kullanılabilir.
Veri Bilimi:

• Python: NumPy, Pandas, SciPy gibi kütüphaneleri ile veri temizleme, analiz etme ve görselleştirme için kullanılabilir.
  • R: istatistiksel analiz ve veri görselleştirme için kullanılabilir.
Mobil Geliştirme:

• Java: Kotlin ile Android mobil uygulamaları geliştirmek için kullanılabilir.
  • Swift: iOS mobil uygulamaları geliştirmek için kullanılabilir.
Oyun Geliştirme:

• C++: Unity, Unreal Engine gibi oyun motorları ile oyunlar geliştirmek için kullanılabilir.
  • C#: Unity oyun motoru ile oyunlar geliştirmek için kullanılabilir.
Seçtiğiniz dille ilgili bir yol haritası oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

1. Hedeflerinizi Belirleyin:
Ne tür bir işte çalışmak istediğinizi ve ne tür projeler üzerinde çalışmak istediğinizi belirleyin.2. Bir Eğitim Planı Oluşturun: Çevrimiçi kurslar, kitaplar, videolar ve bootcamp'ler gibi çeşitli kaynaklardan faydalanarak seçtiğiniz dili öğrenin.3. Pratik Yapın: Öğrendiklerinizi pekiştirmek için kişisel projeler üzerinde çalışın ve açık kaynaklı projelere katkıda bulunun.4. Portfolyonuzu Oluşturun: En iyi çalışmalarınızı içeren bir portfolyo oluşturun.5. İş Arayın: Becerilerinizi kullanarak iş başvurmaya başlayın.

Ek Tavsiyeler:

• Bir topluluğa katılın: Çevrimiçi forumlarda ve topluluklarda diğer geliştiricilerle bağlantı kurun.
  • Güncel kalın: Teknolojideki en son trendleri takip edin ve yeni beceriler öğrenmeye devam edin.
  • Motive olun: Kendinizi motive etmek ve hedeflerinize ulaşmak için disiplinli olun.

CH

Uzman üye
28 Ocak 2019
1,967
906
Siber
Sevdiğin ve zevk aldığın dilden başlamanı tavsiye ederim, yeniysen python’dan başlayabilirsin zamanla süreç içinde kendini geliştirip kodlara adapte / aşina olursun , kolaylıklar dilerim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.