Android Cihaza Kali Linux İşletim Sistemi Kurma | Laurange #Web & Donanım Kulübü

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,137
19
Bakü

Merhaba arkadaşlar. Bu konumda sizlere profesyonel hackerlerin en çok kullandığı işletim sistemi olan ve içinde yüzlerce araç olan, sızma testleri için geliştirilen Debian tabanlı Kali Linux’u android cihazınıza sanal bir sistem olarak nasıl kuracağınızı anlatacağım. İlk olarak telefonunuza Kali Linux’u kurmak için bazı şartlardan bahsedeyim.

Android cihazınız root’lu olmalıdır.

En az 5 GB boş alan

100% şarj

Hızı yüksek olan internet

Hadi başlayalım.

İlk önce Play Store’ye giderek arama kısmına Linux Deploy yazalım. Ve uygulamayı telefonumuza indirelim.

Daha sonra uygulamayı açalım.Ve altda en sağda bulunan butona tıklayalım.

Daha sonra Distribution butonuna tıklayarak Kali Linux’u seçelim.

Tüm bunları uyguladıktan sonra ise Architecture butonuna tıklayarak armhf’yı seçelim.

Daha sonra Installation path butonuna tıklayarak oraya /storage/emulated/0/linux.img yazalım.

File system’e ise ext4’ü seçelim.

User password kısmına ise changeme yazalım.

INIT kısmındaki Enable butonunu aktif edelim.

Daha sonra PulseAudio ve GUI Kısmındaki Enable butonunu aktif edelim.

Daha sonra tekrar Play Store’ye gidelim. Ve VNC Viewer for Android isimli uygulamayı indirelim.

Bir sonraki yapacağımız işlem ise, tekrar Linux Deploy ismli uygulamayı açarak, alt solda bulunan Start butonuna tıklamak.

Daha sonra ise tekrar VNC Viewer for Android isimli uygulamayı açalım. Şimdi yapacağımız tek işlem gerekli yerleri doldurarak Connect butonuna tıklamak. Password kısmına changeme, Adress kısmına localhost, Nickname kısmına Kali, Port kısmına ise portumuzu yazıyor.

Ve Connect butonuna tıklıyoruz. İşlem bu kadar. Artık telefonunuzda Kali Linux işletim sistemini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Konunun sonuna geldik arkadaşlar. Elimden geldiği kadar size konuyu açıklayıcı bir şekilde anlatmaya çalıştım. Tüm okuyuculara teşekkür ederiyorum ! İyi forumlar herkese.

Son düzenleme:

CiHaN-i TuRaN

Kıdemli Üye
29 Tem 2017
3,475
989
Videolu anlatım olsaydı çok iyi olurdu. Güzel konu olmuş.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Venzy

Katılımcı Üye
15 Eyl 2018
315
1
Artvin
Linux kısmına nasil geliceğiz neye bascaz anlamadm

Ayriyeten user pasavord yerine changename yazilmior

KARA ALP

Uzman üye
15 Eyl 2018
1,071
68
İSTİHBARAT
Güzel anlatım olmuş komutanım birde bağlantı adreslerinide verseniz güzel olucak rootlu işlemde uygulansa olmazmı
Dediğiniz uyhilamalar rootsuz cihazlrada iniyor çünkü komutanım

HBackeR

Üye
19 May 2018
204
0
rootland
Hocam konunuz forum için çok yararlı konu daha sonra ALLAH izin verirse deneyeğim
sizden birşey isteyecektim rica edersem konunuzdaki bazı GİF'leri ve Resimleri kendi konularımda kullanabilirmiyim... Resim derken sadece TurkHackTeam gibi resimleri kast ediyorum anlatım resimlerini değil... Saygılar İyi Forumlar....

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,137
19
Bakü
Hocam konunuz forum için çok yararlı konu daha sonra ALLAH izin verirse deneyeğim
sizden birşey isteyecektim rica edersem konunuzdaki bazı GİF'leri ve Resimleri kendi konularımda kullanabilirmiyim... Resim derken sadece TurkHackTeam gibi resimleri kast ediyorum anlatım resimlerini değil... Saygılar İyi Forumlar....

Evet, kullanabilirsiniz .

Linux kısmına nasil geliceğiz neye bascaz anlamadm

Ayriyeten user pasavord yerine changename yazilmior

Connect butonuna basmanız gerekiyor. Changename değil, changeme yazmalısınız.

Son düzenleme:

By Neferian

Katılımcı Üye
1 Tem 2018
495
100
Port resimdeki gibi mi giriliyor. Yoksa port acmak mi lazim yeniden? Ve cokme kasmalar olur mu telefon modelim samsung galaxy S6. Bu arada yararli makale olmus gercekten

xxjudaspirestxx

Yeni üye
23 Mar 2018
24
1
Hocam dediklerinizi yapıyorum linux deploy uygulamasında starta bastığımda
Starting desktop/dbus ... fail
Starting graphics/vnc ... fail
Hatasını veriyor vnc uygulamasında connecte tıkladığımda da hata veriyor çözümünü biliyormusunuz?
Çözdüm hocam sol üstten 3 noktaya tıklayıp configureye tıkladığımızda eksik dosyaları indiriyor ve sorun çözülüyor 👍

RLF

Yeni üye
19 Ağu 2017
2
0
Tesekkurler ama NetHunter kurulumu olsaydi daha mantikli olurdu. Kali Linuxu Telefona kurmak faydali degil. benim fikrim :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.