Android SDK Kurulumu

rigby00

Katılımcı Üye
14 Eki 2015
495
0
1- Herşeyden önce Android SDK’nın yüklenebilmesi için sisteminizde Java JDK (Development Kit)’in kurulu olması lazım. Java’nın resmî web sitesinden ( Java SE - Downloads | Oracle Technology Network | Oracle ) JDK’yı kolayca temin edebilirsiniz.

2- Download Android Studio and SDK Tools | Android Developers adresine girin. Aşağılardaki “Other Download Options-SDK Tools Only” başlığı altında yer alan linki kullanarak installer’ı bilgisayarınıza indirin.

***ÇOK ÖNEMLİ*** Bu aşamada sorun yaşayanlar gördüm. Dikkat edin; “Download Android Studio (for Windows)” butonuna tıklamayacaksınız! Resimde kırmızı daire içinde gösterdiğim butona tıklayacaksınız.

115.png

3- Dosyayı indirin ve çalıştırın. Yükleme penceresinde “Next” butonuna bastıktan sonra 2 durumla karşılaşmanız olası: ya yükleme işlemi istendiği gibi devam eder ya da aşağıdaki resimdeki gibi bir “JDK not found” hatasıyla karşılaşırsınız. Eğer karşınıza bu hata ekranı çıktıysa 4. ve 5. adımları uygulayın, yükleme sorunsuz gerçekleştiyse 6. adıma zıplayın.

2.png

4- Bilgisayar’a sağ tıklayıp Özellikler deyip Gelişmiş sistem ayarları-Ortam Değişkenleri… yolunu izleyin. Karşınıza gelen pencerede “Yeni…” butonuna tıklayın.

3.png

5- “Değişken adı:” olarak JAVA_HOME yazın ve “Değişken değeri:” olarak JDK‘yı kurduğunuz klasörün konumunu yazın ve ardından “Tamam“a tıklayın. Şimdi Android SDK kurulumunu tekrar çalıştırın.

4.png

6- Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra “Android SDK Manager” açılacak. Burada seçeceğiniz maddeleri isterseniz benim yaptığım gibi yapabilirsiniz (mümkün olduğu kadar gereksiz seçimleri kaldırmaya çalıştım). Dikkat etmeniz gereken husus “Android 2.2“den büyük en az 1 tane madde seçmiş olmanız ve ayrıca “Google USB Driver“ın ve “Tools“taki 2 seçeneğin de seçili olması. Seçimlerinizi yaptıktan sonra “Install x packages…” butonuna tıklayın.

5.png

7- Şimdi karşınıza gelecek olan pencerede sol taraftan “Android Googletv License” ve “Android SDK License” gibi ana başlıkları tek tek seçip sağ alttan “Accept License” seçeneğini seçin. Tüm ana başlıklar için bunu yaptıktan sonra “Install” butonuna tıklayarak Android SDK’nın kurulumunun tamamlanmasını bekleyin.

6.png

8- Neredeyse bitti. Yapmanız gereken son şey ise UNITY’i açıp “Edit-Preferences…-External Tools…” yolunu izleyip “Android SDK ********” kısmına tıklayıp Android SDK’yı kurduğunuz konumu seçmeniz (Bende D:\Program Files (x86)\Android\android-sdk konumundaydı).

Alıntıdır arkadaşlar aslında hepsini kendim yazıcaktım bunların fakat gerek olmadığını düşündüm bir daha uğraşmanın. Oyun Tasarımı Destek Sitesi | Süleyman Yasir KULA sitesinden alıntırdır. Eğer bir sorunuz olursa her türlü yardımcı olurum. Teşşekür ederim.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.