CheⓢsteR

Katılımcı Üye
30 Tem 2007
524
12
Öncelikle anlatacağım tüm işlemleri yönetim panelinden yapacağımız için sitemize yönetici hesabımızla giriş yapıyor ve yönetim panelini açıyoruz.

Üyeler sitenizde avatar kullanmak için 2 adet alternatife sahipler..birincisi sizin belirlediğiniz listeden seçim yapabilirler..ikincisi kendi avatarlarını kendileri yükleyebilirler. Önce birincisibi nasıl uygulayacağımızı anlatalım. System logosunun üzerinde bir miktar bekliyoruz ve açılan menüden Avatar Yönetimi linkine tıklıyoruz. Önümüze çok sade bir form geldi. Bu formun kullanışı da görünüşü kadar sade ve basittir. Gözat butonuna basıp sitemizde avatar galerisine eklemek istediğimiz resmi bilgisayarımızdan seçiyoruz, bu resime belirleyici bir isim yazıyoruz ve formu gönderiyoruz. Bu şekilde avatar olarak sitenizde bulundurmak istediğiniz tüm resimleri galerinize ekleyebilirsiniz.

İkinci yol ise üyelerinizin kendilerine özel avatarlarına izin vermek. Yalnız bu olayın biraz riskli olduğunu hemen hatırlatalım zira herhangi birinin sunucunuza dosya yüklemesine izin veriyorsunuz. Mümkünse bu özelliği kullanmaktan kaçının.

Şimdi bu riski göze aldığınızı düşünüp anlatmaya devam ediyorum. Yine System logosunun üzerinde biraz bekliyoruz ve bu sefer Tercihler linkine tıklıyoruz. Önümüze gelen seçeneklerden Üye Bilgi Ayarlarını seçiyoruz. Karşınıza gayet kapsamlı bir form gelmiş olmalı. Bu formdan üyelerinizle ilgili bir çok özelliği yönetebilirsiniz. Şu anda bizim ilgilendiğimiz kısımlar

Özel Avatar Alımı Açık Olsun mu?, Minimum gönderi gereksinimi, Avatar resmi max genişlik (pixel), Avatar remsi max yükseklik (pixel), Avatar resmi max boyut (byte)

evet bu alanlar zaten gayet açık ve net tanımlanmış..ilk seçeneği açtığımızda artık üyelerinize kendi avatarlarını sizin hostunuza yüklemenin kapısını araladınız ama ufak bir ayar çekip avatar kullanımı için bir mesaj sınırı koymak isterseniz ikinci seçeneği de kullanmalısınız. Bu arada sitenizin selameti açısından yüklenecek resmin sınırlarını belirleyen alanları da doldurmayı unutmayın.

Son olarak tekrar uyarıyorum 2. yöntem bir miktar tehlikelidir..dikkatli olun

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.