Aynı Ağa Bağlı Olan İnsanların Mesajları Okunabilir mi?

ilbey820

Yeni üye
28 Eki 2023
2
0
Merhaba ben dün katıldım ortama fazla hakim değilim ama çok önemli bir durum var:
ben bir restorantta çalışmaya başladım ve birkaç gün sonra işe yeni bir çocuk başladı. çocuk bizim restorantın ağına bağlandıktan sonraki gün bana herkesin instagram dm lerini görebildiğinden bahsetti şöyle dedi:
-ne dedikodumuzu yapıyorlar bir bilsen
+nasıl yaptın peki bunu
-aynı internete bağlandığımızda yapabiliyorum, abim yazılımcı sadece bana özel bir site açtı ve ordan herkesin instagram yazışmalarını görebiliyorum.
tabi ben o zamanlar fazla önemsememiştim, yaygın bir hack yöntemi falandır diye düşünmüştüm ama 2-3 saat araştırmama rağmen buna benzer hiçbir şey bulamadım bana yardımcı olacak veya nasıl olabileceğini anlatacak biri olursa çok sevinirim yani uygulamak istediğiden değil harbiden merak etmeye başladım

onix2009

Üye
23 Ağu 2017
195
0
Bence bunun mümkünatı yok. Wifi üzerinden solucan yazılım yükleyebilir ancak aracı bir siteye bunu uyarlaması çok zor.

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,347
861
anka.html
Biraz saçma savunma olmuş. Site üzerinden İnstagram dm okuması çok zor.
ağ trafiğini inceleyip. Ağdaki kişilerin hangi sitelerde vs. takıldığını neler yaptığını görebilir.
Lakin İnstagram DM okuyamaz.
Abisinin yazılımcı olması site açması hepsi bahane.
Muhtemelen Yalan atıyor.

Umutsuz78

Black Hat Junior
3 Ocak 2020
453
156
Merhaba

Pek mantıklı gelmedi bana en azından o türde bildiğim duyduğum hiçbir yöntem yok

ilbey820

Yeni üye
28 Eki 2023
2
0
tamamda çocuğun bana anlattığı şeylere sonradan rastladım harbiden yöntemi hakkında yalan söylemiş olabilir ama bu çocuğun orda çalışan insanların instagram dm lerine eriştiği kesin.

SAFESEC

Üye
13 Haz 2023
53
21
tamamda çocuğun bana anlattığı şeylere sonradan rastladım harbiden yöntemi hakkında yalan söylemiş olabilir ama bu çocuğun orda çalışan insanların instagram dm lerine eriştiği kesin.
Instagramda acik bulup onu kulana bilir amma durduk yere agdan dm okuma pekde mumkun degil

Vortex23

Üye
27 Ocak 2019
79
2
81 Vilayet
instagramı yapan kişinin gözleri yaşlıdır. böyle bir şeyin imkanı dahi olamaz. kişiye ait verilere ulaşmadığın sürece dm yi görmek mümkün değil. sadece şöyle mümkün servis sağlayıcısı yasa dışı suç işleyen bir kişinin bak sadece çocuk tacizine karşı onuda servis sağlayıcısı kamu kurumu isterse yoksa onu bile paylaşmıyor. imkanı yok. şahsın hesabını hack etmiştir. sadece ona ait mesajları görür. saygılar.

mr3dx

Üye
3 Haz 2017
209
124
Merhaba ben dün katıldım ortama fazla hakim değilim ama çok önemli bir durum var:
ben bir restorantta çalışmaya başladım ve birkaç gün sonra işe yeni bir çocuk başladı. çocuk bizim restorantın ağına bağlandıktan sonraki gün bana herkesin instagram dm lerini görebildiğinden bahsetti şöyle dedi:
+nasıl yaptın peki bunu
-aynı internete bağlandığımızda yapabiliyorum, abim yazılımcı sadece bana özel bir site açtı ve ordan herkesin instagram yazışmalarını görebiliyorum.
tabi ben o zamanlar fazla önemsememiştim, yaygın bir hack yöntemi falandır diye düşünmüştüm ama 2-3 saat araştırmama rağmen buna benzer hiçbir şey bulamadım bana yardımcı olacak veya nasıl olabileceğini anlatacak biri olursa çok sevinirim yani uygulamak istediğiden değil harbiden merak etmeye başladım
Hocam bunun olayı mitm dediğimiz ortadaki adam saldırısı, ağ trafiğini yönlendirip kendi rat'ını yedirtmiştir bu sayede istediği verilere ulaşabilir

omerfrktrz

Yeni üye
16 Kas 2021
28
7
Hocam bunun olayı mitm dediğimiz ortadaki adam saldırısı, ağ trafiğini yönlendirip kendi rat'ını yedirtmiştir bu sayede istediği verilere ulaşabilir
Abisi hacker değil yazılımcıymış hocam. Nasıl bir web sitesi ile hem MİTM yapacak hem de rat yedirip İnstagram mesajlarını sitede görecek? Bahsettiğiniz şey klasik bir yazılımcının yapabileceği iş değil.

mirac007

Üye
14 May 2016
60
14
Abisi hacker değil yazılımcıymış hocam. Nasıl bir web sitesi ile hem MİTM yapacak hem de rat yedirip İnstagram mesajlarını sitede görecek? Bahsettiğiniz şey klasik bir yazılımcının yapabileceği iş değil.
İnsanları tanımadan yargılamak ne kadar doğru. Pegasus üretici firmanın bilmediği onca açıktan faydalınıyorken "klasik" bir yazılımcı neden faydalanmasın ?

hacofic

Üye
28 Ara 2022
101
41
+nasıl yaptın peki bunu
Chat Gbt Developer Mode On 🔒

V3YS0Z

Kulüpler Genel Sorumlusu
3 Şub 2015
2,440
622
Türkiye Cumhuriyeti
+nasıl yaptın peki bunu
Merhaba ilbey820,

Böyle bir durum söz konusu olamaz, varsa da tebrik etmek lazım. Koskoca şirketler güvenlik önlemlerini boşuna almıyor :D

İyi Forumlar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.