Aysel Git Başımdan-Atilla İlhan //İslam ve Edebiyat Kulübü

The TATAR

Üye
12 Şub 2016
177
0
BANDIRMA
Şiir dün akşam yayınlanan "Kim Milyoner Olmak İster" yarışmasında çıktığı an neden şiir okumaya ara verdiğimi düşündüm ve THT Ailesi ile paylaşayım dedim.

AYSEL GİT BAŞIMDAN

Aysel git başımdan ben sana göre değilim
Ölümüm birden olacak seziyorum.
Hem kötüyüm karanlığım biraz çirkinim
Aysel git başımdan istemiyorum.

Benim yağmurumda gezinemezsin üşürsün
Dağıtır gecelerim sarışınlığını
Uykularımı uyusan nasıl korkarsın,
hiçbir dakikamı yaşayamazsın.
Aysel git başımdan ben sana göre değilim.
Benim için kirletme aydınlığını,
hem kötüyüm karanlığım biraz çirkinim

Islığımı denesen hemen düşürürsün,
gözlerim hızlandırır tenhalığını
Yanlış şehirlere götürür trenlerim.
Ya ölmek ustalığını kazanırsın,
ya korku biriktirmek yetisini.
Acılarım iyice bol gelir sana,
sevincim bir türlü tutmaz sevincini.
Aysel git başımdan ben sana göre değilim.
Ümitsizliğimi olsun anlasana
hem kötüyüm, karanlığım biraz, çirkinim.

Sevindiğim anda sen üzülürsün.
Sonbahar uğultusu duymamışsın ki
içinden bir gemi kalkıp gitmemiş,
uzak yalnızlık limanlarına.
Aykırı bir yolcuyum dünya geniş,
Büyük bir kulak çınlıyor içimdeki.
Çetrefil yolculuğum kesinleşmiş.
Sakın başka bir şey getirme aklına.
Aysel git başımdan ben sana göre değilim,
ölümüm birden olacak seziyorum,
hem kötüyüm, karanlığım biraz, çirkinim.
Aysel git başımdan seni seviyorum...

Atilla İLHAN

dODpQp.png

aspetto

Uzman üye
21 Ağu 2017
1,235
10
6
Amerika
Bunu bi de Rüştü Asyalı' nın Ağzından Dinleyin.. Günümüzde Şiir Eski Önemini Yitirdi. Keşke Sanal Oyunlara, Sosyal Ağlara Verilen Önemler Kadar Şiire de Önem Verilse. Ve Hatta Keşke Ve Keşke ki, Sosyal Ağlar Hiç Olmasa Da Çocuklar Çocukluğunu Yaşayabilse..

The TATAR

Üye
12 Şub 2016
177
0
BANDIRMA
Bunu bi de Rüştü Asyalı' nın Ağzından Dinleyin.. Günümüzde Şiir Eski Önemini Yitirdi. Keşke Sanal Oyunlara, Sosyal Ağlara Verilen Önemler Kadar Şiire de Önem Verilse. Ve Hatta Keşke Ve Keşke ki, Sosyal Ağlar Hiç Olmasa Da Çocuklar Çocukluğunu Yaşayabilse..

Eskilere o şiiri yazdıran aşktı, şimdi herkes kolaya kaçıyor. Ve bu yüzden de önemi teknoloji ile azalıyor. İnsanlar bir çok şey için şiiri kullanmış gizli haberlerşmeler de buna dahil.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.