Babam Keyloger kullaniyor, nasil engelleyebilirim?

PeliMalte19

Yeni üye
21 Ağu 2016
45
0
Turkiye
Beyler biraz uzatarak anlatcam, sasirabilirsiniz... Anlatmaya basliyorum;

Babam cocuklugumdan beri bilgisayarda vakit gecirmemi engellemis, kan ve kendince vahset iceren kuccuk bebelerin bile oynadigi CS, Call of Duty turu oyunlari yaklasik 16 yasima kadar oynamama asla izin vermemisti.

Ve bu engelleri koyarken de hep bilgisayar bilgisini konustururdu.

Aslinda ingilizce ogretmeni cok da bilgisayarla alakasi yok ama bios sifresidir, keylogerdir bu tur seyleri biliyor. Gunumuzde genclerin bu tur konulari bilmesi cok sasirtmiyor ama babam yasindaki (50) birinin hele hele Turkiye'de bi babanin bunlari bilmesi garip geliyor.

Babam dedigim gibi yillarca bu tur oyunlari oynamami engelledi. O engelledikce ben daha da cok oynamak istiyordum, o oyunlari oynamak icin can atar hale geliyordum.

Suan 19 yasindayim, o zamanlar 3. 4. sinifa gidiyordum. Okuldan eve ilk ben geliyordum, annem de calistigi icin kimse olmuyordu evde. O zamanlardaki babamin engel taktigi Windows kullanici hesabina sifre koymakti. Internetten arastirip f8 den guvenli mod yapip bi sekilde annem eve gelene kadar CS mi atiyordum. Sonra babam suphelenmeye basladi. Tabi uzerinden 2 sene gectikten sonra :D .

Sanirim 5. sinifa gittigim siralar keyloger atti bilgisayara. Her gun program ekle kaldirdan CS yi siliyordum, bi gun geldi ve bana "Counter Strike midir nedir, bi daha oynamicaksin ona gore"dedi.

Tabi ben sok, nerden anladigini da bi turlu cozememistim. Neyse, artik coftum mu noldu tam kestiremiyorum ama ondan sonra CS oynamayi biraktim. Yine ayni seneydi 5. Siniftim hatirliyorum, artik ne abaza herifmissin bea mi dersiniz bilemiyorum, iste ilkokuldan ordan burdan merakla her Turk genci gibi internette cinsel icerikli sitelere goz atmistim, ama ilk defa giriyordum.

Babami bildigim icin, korku da var tabii, cookieleri, gecmisi neredeyse tarayiciyi falan silip tekrar yuklemistim. Peder o kadar temizlige ragmen, aldigim onlemlere ragmen olayi hemen aksam farketti. Geldi iste beni sorguya falan cekti, yok sen mi izledin falan filan. Tabi ben inkar ediyorum bi yandan da zirliyorum :D Neyse sonra demesin mi senin satanist arkadaslarin mi var? Ulan cocuk 11 yasinda satanist nedir napar nerden bilecek. Ben bi ara google gorsellerden korkunc yazip aratmistim, yok iste kuvvette adamin kafasini kesmeler falan filan salak sapan kanli fotolar cikmisti. Adam da babalik gudusuyle oglum pislige mi bulasiyor diye bana oyle soruyor iste, satanist arkadasin mi var okulda varsa soyle okul muduruyle konusuyim falan. Tabi bu olaydan sonra Windows kullanici hesabi sifresini kirdigimi da anlamis oldu ve o gun bugundur bizim PC nin sifresi BIOS olmustur ve hala daha o bios sifresini bilmiyorum (BIOS u nasil halledebilirim gayet iyi biliyorum anlatmaniza gerek yok).

Yillar sonra satanist muhabbetinden caktim adamda keylogger oldugunu. Ilerki donemlerde yok su klasore niye girdin, yok su siteye niye girdin, yok klavyede w,a,s,d ye niye bu kadar basiyorsun demesinden keylog kullandigindan emin hale geldim. Adam belli bi dk araliginda screenshout aliyor, klavyede neye tikladigimizi biliyor, hangi sitelerde kimlerle ne konustugumuza kadar biliyor anliyacaginiz.

Neyse yillar gecti, bilgisayari kullanirken hep tetikte kullandim. Hatta bi ara cinsel urunler satmak icin reklamlar sizi bilmem ne plus falan sitlerine yonlendiriyor ya, onun bile hesabini sordugunu bilirim.

Sonra askeri liseye gectim, evden uzaklastigim icin artik sadece tatillerde o bilgisayari kullaniyordum, cok da sikinti olmuyordu anliyacaginiz. Sonra yillar yillar gecti bu sene mezun oldum iste askeri liseden, malum bildiginiz uzere askeri liseler falan da kapatildi, askeriyeyle ilisigimiz kesildi topluca, sivil hayata geri donduk :drunk.

Artik evdeyim, bu sene sinava gircem iste. Evde oldugum icin de bilgisayarimi rahat rahat kullanmak istiyorum, hemen akliniza o tur seyler geliyor tabi :D . Onu gecin birader birisiyle yazisiyorsun, sayfalarda dolasiyorsun, aksam baban hepsini check ediyor, kimle ne konusmus goruyor. Valla beyler cidden sikinti. O yuzden su keylogger olayini kokunden bitirmek istiyorum, Keylogger dosyasi nerdedir, nasil bulabilirim, nasil silebilirim. Yardiminiza ihtiyacim var. Simdiden cok tesekkurler...

NOT: Bu konuyu telefondan degilde bilgisayardan acsaydim yine yazdiklarimi falan herseyi gorebilecekti reis :D

NOT2:YAZI BAYA BI UZUN TUTMUS KUSURA BAKMAYIN BEYLER, YAZARKEN DALMISIM, ANILARIM DEPRESTI YAV, ARKAMA DONUP BAKIYORUM, GULUYORUM...

Son düzenleme:

carbon3180

Üye
27 Kas 2009
235
0
Sende bir tane keylogger yükle gizle.Baba bunlara bunlara girmişsin anneme diyeyim mi de.Eline koz geçinceye kadar biriktir onun girdiği yerleri :D
Antikeylogger lar var bastığın tuş keylogger a karmakarışık olarak gidiyor a ya basıyorsu ukyyu yazıyor mesela.Onları da araştırabilirsin.

fallen2k3

Uzman üye
3 Eki 2015
1,256
0
Börteçine
Böyle baba bende olcak :D Sorunun cevabı ise anti keylogger anti virüsleri her yerde sağlam bir tarama ile rahatlıkla silebilirsin.Eğer e-mail yoluyla log alıyorsa fake e-mail programlarıyla şakalar da yapabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.