Backup Alma

The_Wolf

Üye
11 Eyl 2007
110
0
Kocaelı
Backup Alma

Arkadaslar; bu devirde artik kimse format atmak istemiyor. Artik format atmak yawas yawas tarihe karisacak. Artik herkes programlarinda yapabildigi BACKUP olayini tavsiye ediyor. Bunun için size "Acronis True Image" yada "Norton Ghost" adli programlari tawsiye edebilirim. Fakat ben simdi size bu isi programa gerek duymadan Windows üzerinden nasil yapabilecegimizi anlatacagim.

Öncelikle backup alabilmek için gerekli bilgileri weriyim size.

Ilk kez Backup alacak isek Full (Normal) Backup almaliyiz. çünkü Normal Backup bilgisayardaki herseyi kaydeder.
Daha sonra benim size tawsiye edecegim Backup türü ise Incremental Backup'tir. Incremental Backup sadece bir önceki backup'tan sonra yapilan degisiklikleri kaydeder. Incremental Backup Normal Backup'a göre daha kisa sürede alinir.

Simdi geçelim resimli olarak anlatmaya..

öncelikle Backup Utilities'imizi açmak için Run'a gelip: NTBACKUP yaziyoruz.

Sonra Hosgeldiniz penceresi çikiyor karsimiza. NEXT diyip bir sonraki adima geçiyoruz.

Gelen pencerede bize BACKUP mi ALACAKSIN yoksa BACKUP'tan geri mi döneceksin diyor.
Biz ilk defa backup alacagimiz için üstteki seçenegi seçip ilerliyoruz.

Bu pencerede 4 tane şık var.

1. Sadece Belgelerim Klasörü'nün Backup'ini alacagim
2. Her kullanicinin Belgelerim Klasörü'nün Backup'ini alacagim
3. Bu bilgisayardaki bütün bilgilerin Backup'ini alacagim
4. Neyin Backup'ini alacagimi ben seçecegim

Biz 4. Seçip ilerliyoruz

Ewet geldik en önemli kisma. Soldaki we sagdaki bölümden BACKUP'ini alacagimiz dosyalari seçiyoruz.

Ben örnekte bir dosya seçtim ve onun BACKUP'ini alacagim.

Dosyalari seçtikten sonra NEXT diyoruz.

Gelen pencerede nereye kaydedecegimizi soruyor. Alttaki kisimdada adinin ne olacagini soruyor. Bu bilgileri girip NEXT diyoruz.

Son pencerede artik BACKUP'i almaya hazirmisin? Dosyalari buralara kaydedicem felan filan. Yaptiginiz tüm ayarlar yaziyor.

Ok diyoruz.

BACKUP alirken bekliyoruz

BACKUP bittikten sonra COMPLETED yazisini aliyoruz

Sonra CLOSE diyoruz.

Ewet Sayin Tht Üyeleri backup islemimizi tamamlamis olduk.

sizlere BACKUP'tan nasil dosyalarimizi geri getirebilecegimizi anlatacagim.

The_Wolf

Üye
11 Eyl 2007
110
0
Kocaelı
Backuptan geri dönme konusunu yeni bir topic açarak degil buradan dewam etmeyi uygun gördüm.

öncelikle Backup Utilities'imizi açmak gene için Run'a gelip NTBACKUP yaziyoruz

Karsimiza yeniden Hosgeldin Penceresini görüyoruz

Next diyip geçiyoruz.

Gelen pencerede bize BACKUP mi ALACAKSIN yoksa BACKUP'tan geri mi döneceksin diyor.

Bu sefer Backuptan geri dönecegimiz için alttaki seçenegi seçiyoruz.

Gelen pencerede; Browse diyip backup'in yerini gösteriyoruz. Sonrada nereye yükleyecegimizi gösteriyoruz.

Islemlerimizi tamamladiktan sonra Next diyip sonraki pencereye geçiyoruz.

Bize yaptigimiz islemleri gösteren bie sonuç çizelgesi çikartiyor.

Biz yaptigimiz islemlerden emin bir sekilde Finish diyoruz we backup'in dosyalarimizi geri getirmesini bekliyoruz.

Sonucunda dosyalarimiz geri gelmis oluyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.