Başlangıç nasıl olmalı

pyrex.exe

Üye
8 May 2023
56
10
Merhabalar türkhackerteam'e yeni katıldım ve bende bilgisayarla uğraşmayı seven birisi olarak white hacker olmak istiyorum ama nereden başlamam gerektiğini ve nasıl kendimi geliştirebileceğimi bilmiyorum yardım almak istiyorum

Simón111

Üye
29 Eyl 2022
175
23
Merhabalar türkhackerteam'e yeni katıldım ve bende bilgisayarla uğraşmayı seven birisi olarak white hacker olmak istiyorum ama nereden başlamam gerektiğini ve nasıl kendimi geliştirebileceğimi bilmiyorum yardım almak istiyorum
Merhaba . oncelikle aramiza hos geldiniz . Bir bilgi birikiminiz yoksa python,c++,c# gibi dillerin temel mantigin oyrenmeye calisin . Sonra forumdaki konulari incelemenizi tavsiyye ederim

kelvinxry

Katılımcı Üye
23 Ara 2022
366
104
tam olarak ne yapmak istiyorsun kendi toolunu yazmak mı açık bulmak mı sızma testi uzmanı olmak mı bir sürü alan var söylersen ona göre yönlendirme yapayım.

Suppressor

Request Uzmanı
16 Kas 2022
1,206
715
always, everywhere
Merhaba,
Öncelikle hacker olmak çok geniş bir kavram. Açıklar açık türleri o açıkları sömürmekte kullanılan araçlar ve daha fazlası.
Yeni olduğun için sana özet olarak önerim Udemy den kurs alabilirsin ve forumda açılan Hack konularını okuyarak kendini bu alanda geliştirebilirsin (araştırmanın bir sonu yok gidip google a örnek sql açığı ve türleri nelerdir diyip güzel bir kaynak tan da yararlanabilirsin )

sonra istediğin bir kulüp e veya tim e girebilirsin https://www.turkhackteam.org/konular/beyaz-sapkali-hacker-kulubu-alimlar-acik.2037749/

Attığım kulüp e gelebilirsin.

yazılım istiyorsan yine aynı şekilde udemyden kurs alabilirsin yazılım destek kulübü var

yani belli bir seviyeye geldiğinde kendin sorduğun soruları cevaplamaya başlarsın

benim tavsiyem:(attığım kulüp e başvur.)

pyrex.exe

Üye
8 May 2023
56
10
tam olarak ne yapmak istiyorsun kendi toolunu yazmak mı açık bulmak mı sızma testi uzmanı olmak mı bir sürü alan var söylersen ona göre yönlendirme yapayım.
Daha çok saldırı toolarini kullanmayı kendime daha yakın buluyorum v

Merhaba,
Öncelikle hacker olmak çok geniş bir kavram. Açıklar açık türleri o açıkları sömürmekte kullanılan araçlar ve daha fazlası.
Yeni olduğun için sana özet olarak önerim Udemy den kurs alabilirsin ve forumda açılan Hack konularını okuyarak kendini bu alanda geliştirebilirsin (araştırmanın bir sonu yok gidip google a örnek sql açığı ve türleri nelerdir diyip güzel bir kaynak tan da yararlanabilirsin )

sonra istediğin bir kulüp e veya tim e girebilirsin https://www.turkhackteam.org/konular/beyaz-sapkali-hacker-kulubu-alimlar-acik.2037749/

Attığım kulüp e gelebilirsin.

yazılım istiyorsan yine aynı şekilde udemyden kurs alabilirsin yazılım destek kulübü var

yani belli bir seviyeye geldiğinde kendin sorduğun soruları cevaplamaya başlarsın

benim tavsiyem:(attığım kulüp e başvur.)
Geliştiğim zaman kesinlikle katilicagim :)

Sızma uzmanı atak ddos toolar kısacası tüm ataklar

Gauloran

Moderasyon Ekibi Lideri
7 Tem 2013
8,198
670
merhaba taipan siber guvenlige giris kilavuzunu okuyabilirsin forumda mevcut onunla baslayabilirsin siber guvenlik bolumunde cok fazla kaynak var

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.