BayrakSende 2024 yarışması bir kişi eksiğimiz var

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
765
Cudi
Yarışma teknopark siber güvenlik lisesi tarafından yapılıyor. Liseler arası bir yarışma. Ctf soruları çözülecek. Tarihler ve süreç yukarıdaki linkte mevcut.

Benim takım kompozisyon um su şekilde:

1-) reverse ci

2-) Web ci

3-) ağırlıklı Osint seven biri olmak kaydıyla "basic" konuların hepsine bakabilecek işte misc dir programming dir forensic tır. Bir genel kültür adamı.

Bunun dışında tabiki takımdaki herkes sorularını bitirdiği anda bu "basic" dediğim kategorilerdeki sorulara bakacak.

Takım Max 3 kişi olabiliyor.
Ben reverse sorularına bakacağım
Saz arkadaşım da osint ci web i de var ama ısınık olduğu söylenemez.
Bize bir adet web ci lazım web ciden kastım ne? Web kategorisindeki çoğu soruyu çözebilecek işte SQL injection dir xss dir. Daha önce kesinlik ctf sorusu çözmüş ve web alanında çözmüş birini arıyoruz anlayacağınız.

Çok kasıntı bir takim değiliz yarışma sararsa, keyif verirse devam edicez olmazsa sallicaz yarışmayı bununda bilgisini vereyim.

Yarışmada nitelik olarak düşük ve çoğunlukla deneyimsiz insanlar var. Sadece liselilerin gelmesi buna neden oluyor. Yani çok iyi olmanıza gerek yok sadece iyi olun yeter.
Sonuç olarak liseliysen, siber güvenlikle ilgileniyorsan, daha önce ctf cozduysen, ve bu ctf ler den web sorularına hakimiyetin varsa bana DM at konuşalım yarışma nerdiyse bir ay sonra bu konuyu çok sonra görsen bile çekinmeden DM atabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.