Benimle Birlikte Python Öğren #1 | Ar-Ge Kulübü

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004
bbp_1.png

G0zkW3.gif

bbp_G_R_S.png

Merhabalar "Benimle Birlikte Python Öğren" serime hosgeldiniz. Ar-Ge kulübüne katıldım ve elimden geldiğince sizlere ve kulüp adına faydalı konular oluşturmaya çalışacağım. Konularım biraz düşük seviye ve yenilere uygun olacaktır, çünkü ben bir Keylo99 değilim :): o kadar deneyimim ve bilgi birikimim yok, araştırıp öğrenip sizlere sunacağım. Sorularınız varsa sorabilirsiniz bildiklerimi yanıtlarım bilmediklerimi artık hallederiz birşekilde.

(Anlatım tarzım biraz tuhaf gelebilir günlük hayatta nasıl konuşuyorsam öyle yazıyorum. Çok resmi olmayah.)

Konu sonlarında kolay örnek programlar vereceğim ve sizden bu kodlara bakıp okumanızı isteyeceğim. Program yazmaktan çok kodları okumayıda öğrenmemiz gerekiyor ki faydalı olsun.

G0zkW3.gif

bbp_AMA.png

"Benimle birlikte öğren" den kastım şudur. Benimde 1.5 ay a yakın python bilgim var bu konularımdaki amacım hiç bilmeyen üyelerimize en azından neyin ne olduğunu öğretmek , insanlara mantıklı bir fikir aşılamak ve belkide geleceğine az da olsa yön vermek.

(Yani ben öğrenecem konu açacam sizde öğrenceksiniz :trl)

G0zkW3.gif

Ben de çok bilmiyorum. Pythonda birsürü modül, kütüphane vs. var. Bunları öğrenmek için zaman ve azim lazım.
(Azim varda zaman yok bende :trl)

Bende yeni başladım pythona ve hem kolay hemde eğlenceli bir dil....
(Python hemçkır dili :trl)

G0zkW3.gif

Öncelikle herkes illaki "Bu sefer kesin python'a başlıyorum" deyip idle ekranında sıkılanlar olmuştur....

(1 yıl önce ben)

Bu sıkılmayı önlemek için benim sizlere önerim; kendimde öyle yaptım,

(%100 Denendi çalışıyor)

kendinize bir; malzemeleri söylüyorum:

1) Defter
(Büyük boy kareli 80 yaprak yeterli.)

2) Kalemler. Tükenmez olsun daha iyi.
(Pilot iz çıkarıyor çok)

3) Bir adet telefon veya bilgisayar.
(Telefon icin editorleri verecegim)

4) Az da sabır mübarek.
(Aynen)

"Bunlar nedir ?" diyecek olursanız, demeyin. "Ne işimize yarayacak bunlar ? " deyin.
(Tebrikler)

Sıkılmamak adına elinize defter verip yazdırmak bence ideal bir yöntem.

(En azından yani.)

Kendinize bir defter olusturabilirsiniz. Bu hem sıkılmayı önler hemde öğrenmeyi kalıcı ve etkili hale getirir.

(Nasıl yılann dimi...)

G0zkW3.gif

Evet şimdi nereden öğreneceğiz.

(Güzel soru )

Internetten.

(Konumuz bu kadardı falan :trl)

Internet derken ?

(PDF , Video, Forumlardaki konular)

Bu yerlerden okuyup, izleyip defterimize notlar alacağız.

(Okunabilir notlar. Düzenli tutun lütfen)

Daha sonrasında ister benim konularımdan, ister videolardan ya da isterseniz pdf lerden veya hepsinden izleyip, okuyup eş zamanlı olarak defterinize yazıp çizeceksiniz.

(Sabredin.......)

G0zkW3.gif

bbp_B_L_MSONU.png

İlk konumu okuduğunuz için teşekkür ederim bu giriş kısmıydı 2.bölümde artık başlıyoruz takipte kalın, hoşçakalın :):

(Öneri Ve Şikayetlerinizi Özelden veya Konunun Altından Bana İletebilirsiniz.)

G0zkW3.gif

bbp_GELECEKKONU.png

Benimle Birlikte Python Öğren #2 | Ar-Ge Kulübü

G0zkW3.gif

bbp_D_ERKONULAR.png

Benimle Birlikte Python Öğren #2 | Ar-Ge Kulübü

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.