Siyah Şapkalı Hacker Olmak İçin Hangi Dilleri Bilmek Gerekir ?

15 Eki 2019
195
24
Hocalarım (siyah şapka oluyor galiba) her şeyi becerebilen bi hacker olmak için hangi dilleri bilmek gereklidir ( sosyal medya , website , sistemler , bilgisayarlara sızma , vb.)

'Laymen

Katılımcı Üye
11 Tem 2021
596
397
Black Earth
Öğrenmeniz gereken başlıca diller arasında PHP, HTML, JavaScript, SQL, Python, Perl, C ve C++ bunlar geliyor ayrıca

Veritabanı Yönetim Sistemi
Ağ becerileri
Sosyal mühendislik
Linux
Kriptografi

Bunlara hakim olmak gerek bunları bildik diye siyah şapkalı olmuyoruz tabi

Benim sayamadığım daha çok şey var bildiğim kadarıyla anlatmaya çalıştım

Keyifli Forumlar Dilerim.

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba,
Bilmeniz gerekenler veya işinize yarayacaklar ;

• Linux işletim sistemine hakim olun,
  • Analiz yapmayı bilin,
  • Algoritmalara hakim olun,
  • Php,C, C#, Css, Assembly dillerine hakim olun,
  • İngilizce şart,
  • Mail güvenliği,
  • Lİnux server yönetimi,
  • Web programlama,
  • Bilişim terimlerine hakim olunuz.
Yukarıda bahsettiğim konulara hakim olan birisi iş yapabilir ama ilerlemek için devamlı çalışmalı ve Ctf Yarışmalarına katılmalıdır, Bahsettiğim tüm bu konulara Forum İçerisinden ulaşabilir ve bilginizi geliştirebilirsiniz...

15 Eki 2019
195
24
Merhaba,
Bilmeniz gerekenler veya işinize yarayacaklar ;

• Linux işletim sistemine hakim olun,
  • Analiz yapmayı bilin,
  • Algoritmalara hakim olun,
  • Php,C, C#, Css, Assembly dillerine hakim olun,
  • İngilizce şart,
  • Mail güvenliği,
  • Lİnux server yönetimi,
  • Web programlama,
  • Bilişim terimlerine hakim olunuz.
Yukarıda bahsettiğim konulara hakim olan birisi iş yapabilir ama ilerlemek için devamlı çalışmalı ve Ctf Yarışmalarına katılmalıdır, Bahsettiğim tüm bu konulara Forum İçerisinden ulaşabilir ve bilginizi geliştirebilirsiniz...
Öğrenmeniz gereken başlıca diller arasında PHP, HTML, JavaScript, SQL, Python, Perl, C ve C++ bunlar geliyor ayrıca

Veritabanı Yönetim Sistemi
Ağ becerileri
Sosyal mühendislik
Linux
Kriptografi

Bunlara hakim olmak gerek bunları bildik diye siyah şapkalı olmuyoruz tabi

Benim sayamadığım daha çok şey var bildiğim kadarıyla anlatmaya çalıştım

Keyifli Forumlar Dilerim.
Anladım Teşekkürler

LeHunter

Üye
21 Eyl 2021
88
24
26
Turkiye
Herkes bol keseden saydırmış :ROFLMAO:
kardeşim öncelikle senin düşünebilme yeteneklerinin gelişmesi gerekiyor bununda yolu matematik,kitap okuma,müzik aleti çalma gibi beyin aktifiteleri yapman gerekli.
hacker diye kast ettiğin kişi olaylara herkesten farklı bakmalıdır.
sonrasında ise algoritma derslerinden başlarsın MIT öğretmenlerinin derslerini tuba tv'de bulabilirsin(%100 türkçe) devamında dil öğrenirsin ilk bakacağın dil python olsun onda belli bir seviyeye gel sonra başka dile geç.

'Laymen

Katılımcı Üye
11 Tem 2021
596
397
Black Earth
kardeşim öncelikle senin düşünebilme yeteneklerinin gelişmesi gerekiyor bununda yolu matematik,kitap okuma,müzik aleti çalma gibi beyin aktifiteleri yapman gerekli.
sonrasında ise algoritma derslerinden başlarsın MIT öğretmenlerinin derslerini tuba tv'de bulabilirsin(%100 türkçe) devamında dil öğrenirsin ilk bakacağın dil python olsun onda belli bir seviyeye gel sonra başka dile geç.
Emin ol bu şeyi yapmak istiyen kişi o şeyleri biliyor veya yapmıştır saten.
Ama nereden başlıyacağı için kararsızdır. Belki bu kararsızlığıda forumda çözmek için konu açmış olabilir gibi geliyor.
(benim tarafımca) bu cevaplarıda senin dediğin şeyleri kavramış bir kişiye cevap yazarmiş gibi yazdım/yazmışlar gibi geliyor bana yani.
KEYİFLİ FORUMLAR DİLERİM.​

LeHunter

Üye
21 Eyl 2021
88
24
26
Turkiye
Emin ol bu şeyi yapmak istiyen kişi o şeyleri biliyor veya yapmıştır saten. Ama nereden başlıyacağı için kararsızdır belki bu kararsızlığıdaforumda çözmek için konu açmış olabilir gibi geliyor (benim tarafımca) ve bu cevaplarıda senin dediğin şeyleri kavramış bir kişiye cevap yazarmiş gibi yazdım açıkçası
Hiç sanmıyorum.
Türkiye'de siber güvenlik ders başlangıcı: şapkalar,işletim sistemleri.
kimse çıkıp demiyor beyin aktiviteleri önemli, şunu şunu yapın.
örnek veriyorum bir program yazılıyor,saldırganın herkesin göremediğini görmesi gerekiyor farklı acılardan yaklaşması gerekiyor bununda temeli geometri ve satrançtır.
geometri ve satrançla uğraşan kişiler görme(farklı acıdan bakabilme) konusunda yeteneklidir.
mesela Atatürk'te geometride iyidi ve ilerisi için gayet uygun çıkarımlar yaptı.

15 Eki 2019
195
24
herşey tamam da tuba tv den kastınız nedir google a yazınca alakasız şeyler çıkıyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.