Bırakın Sitenizin Arka plan rengine ziyaretçiniz karar versin

folklorcu08

Kıdemli Üye
7 Tem 2009
2,447
0
Daha BeLLi DeğiL
kod

<option value="E9E900">SARI </option>

<option value="FFFFA0">AÇIK SARI </option>

<option value="FAFAFAF0AFAFAFAF0A">SOLUK SARI </option>

<option value="C70000">KIRMIZI </option>

<option value="F0F0000FA">AÇIK KIRMIZI</option>

<option value="F0F0FA">YNCY BEYAZI</option>

<option value="A80E0F0ECCA">KOYU MOR</option>

<option value="FF00FF">MOR </option>

<option value="F0F0FACECEEEF0AAA">SOLUK MOR</option>

<option value="00FFFF">TURKUAZ </option>

<option value=" E70C0A00F">YESYL </option>

<option value="A0EFAA0A">AÇIK YE?YL</option>

<option value="C80E0F0E0CCCEF">SOLUK YESYL</option>

<option value="FF0CEAF00">PEMBE</option>

</select>

cebir

Özel Üye
3 Tem 2007
85
2
İstanbul
Öncelikli olarak arkadaş
çok süper olmuş beğendim ellerine sağlık
demiş, fakat yukarıdaki kod çalışmaz. Belli ki cevap yazan arkadaş kendiside denememiş, tahminimce sadece mesaj sayısını artırmak gayesiyle yazdı ve konuyu açan arkadaşta ya başka bir siteden direk olarak hiç incelemeden aldı yada gözünden kaçırdı.
İkinci olarak bu konunun yeri
"Web Tabanlı Uygulamalar" değil "Web Programlama" olması gerekir.

Ben belki birisinin işine yarar ümidiyle kodun düzeltilmiş halini veriyorum. İsteyen kullanabilir.

Kod:
[COLOR=LightBlue]<select name="cebir" onChange="docu ment.bgColor = this.options[selectedIndex].value">
<option value="FFFFFF" selected="selected">Beyaz</option>
<option value="000000">Siyah</option>
<option value="0000FF"> Mavi </option>
<option value="FF0000">Kirmizi</option>
<option value="00FF00">Yesil</option>
<option value="FFFF00">Sari</option>
</select>[/COLOR]
Uyarı: Yukarıdaki kod da "docu ment" te docu ile ment arasında boşluk yoktur. Birleşik yazım gösterilemediğinden bu şekilde belirtilmiştir.

folklorcu08

Kıdemli Üye
7 Tem 2009
2,447
0
Daha BeLLi DeğiL
Öncelikli olarak arkadaş demiş, fakat yukarıdaki kod çalışmaz. Belli ki cevap yazan arkadaş kendiside denememiş, tahminimce sadece mesaj sayısını artırmak gayesiyle yazdı ve konuyu açan arkadaşta ya başka bir siteden direk olarak hiç incelemeden aldı yada gözünden kaçırdı.
İkinci olarak bu konunun yeri "Web Tabanlı Uygulamalar" değil "Web Programlama" olması gerekir.

Ben belki birisinin işine yarar ümidiyle kodun düzeltilmiş halini veriyorum. İsteyen kullanabilir.

Kod:
[COLOR=silver][COLOR=lightblue]<select name="cebir" onChange="docu ment.bgColor = this.options[selectedIndex].value">[/COLOR]
[COLOR=silver]<option value="FFFFFF" selected="selected">Beyaz</option>[/COLOR]
[COLOR=silver]<option value="000000">Siyah</option>[/COLOR]
[COLOR=silver]<option value="0000FF"> Mavi </option>[/COLOR]
[COLOR=silver]<option value="FF0000">Kirmizi</option>[/COLOR]
[COLOR=silver]<option value="00FF00">Yesil</option>[/COLOR]
[COLOR=silver]<option value="FFFF00">Sari</option>[/COLOR]
[COLOR=silver]</select>[/COLOR]
[/COLOR]
Uyarı: Yukarıdaki kod da "docu ment" te docu ile ment arasında boşluk yoktur. Birleşik yazım gösterilemediğinden bu şekilde belirtilmiştir.

dusuncelerın ve mesajın ıcın tşkler ama denedim ve öyle paylaşımda bulundum ne olursa olsun verdıgım paylasımlarımı ya denerım denenmıyecek bır paylasımsada bakarım oyle paylasırım ıyı çalısmalar folklorcu08

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.