Böyle bir edit nasıl yaparım ?

daggez

Junior Hunter / Malware Assistant Developer
5 Eyl 2022
323
114
aşağıdaki gibi bir edit yapmak istiyorum ama 0 bilgim var çok istiyorum yardım edşn plsss

merhabalar Adobe Premiere Pro gibi programlarla yapımı çok basit youtube vb yerler de kullanımı yapımını gösteriyolar.
İyi forumlar saygılar.

Helmsys

Yazılım Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,492
1,649
Sıfır bilgiyle maalesef
Cevabı bilinen sorular sormak yerine cevabı uygulayın.
Ö Ğ R E N İ N...

Zody4Q

Üye
13 Ara 2020
144
41
Öncelikle sıfır bilgi ile böyle editler hazırlamanız mümkün değil fakat yardımcı olacaksa nasıl araştırmalar yapmanız gerektiğini söyleyebilirim.
Öncelikle bu tür video editlerinde detaylıca hazırlamalar yapıldığı için Adobe After Effects kullanılıyor.
Bu tür videolar hazırlayabilmeniz için adobe after effects'te geçiş efektlerini ve motionblur gibi detaylandırmaları bilmeniz gerekiyor.
Youtubede after effects AVM edit yazarak bu videonun benzerlerini görebilirsiniz ve nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Berceste.

Uzman üye
21 Tem 2020
1,029
958
Selamlar. Konuda yardımcı olan arkadaşlar görüyorum , bende kendi yorumumu katayım.

Öncelikle AMV nedir onu açıklayayım;

Bir anime müzik videosu, bir veya daha fazla Japon animasyon programından veya bir ses parçasına ayarlanmış filmlerden, genellikle şarkılar veya tanıtım fragman seslerinden oluşan hayran yapımı bir müzik videosudur.

Size önerdiğim program;

(PC)After Effects:

Adobe After Effects, animasyon, görsel efektler ve hareketli görüntü birleştirme için kullanılan bir animasyon yazılımıdır. After Effects film, TV ve web video oluşturmada kullanılır. Bu yazılım, post prodüksiyon aşamasında kullanılır ve görüntüleri manipüle etmek için kullanılabilecek yüzlerce efekte sahiptir.

Yardımcı olacağını düşündüğüm eklentiler;
  • Magic Bullet Looks
  • Sapphire Shake

Eğitim için izlemenizi önerdiğim ders videosu;

Nasıl yapabileceğinizi öğrenebileceğiniz videolar ve playlistler;

TÜRKÇE VİDEO:

İNGİLİZCE VİDEO:

İNGİLİZCE PLAYLİSTLER:

1. PLAYLİST

2. PLAYLİST

Saygılarımla.

VoltD

Yeni üye
19 Eyl 2019
5
0
Merhabalar iyi günler öncelikle bu tarz bir edit için bize gerekli olan program Adobe After Effect olacak bunun kullanımı detaylı ve karmaşık olacağı için temel bilgilerini youtube üzerinden bulabilirsin bu temel bilgileri kavramandan hemen sonra gerisi senin hayal gücü ve hedefine bağlı olarak gelişecektir. Müzik seçimlerini ve doğru görselleri hazırla ve After Effect dersleri izleyerek küçük denemeler yap dersleri izlersen istediğin edite yakın sonuca ulaşabilirsin şimdiden kolay gelsin.

🇹🇷

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.