Bu Kod Nedir?

15 Eyl 2018
67
1
Arkadaşlar merhaba yazılım bilen bir kaç arkadaşa sorum olacaktı. Aşağıda verdiğim kod nedir acaba discord token aktif tutma kodlarının arasında rastladım ve bu komut tokenleri bir sunucudaki kanalamı sokuyor?

client.on("token0", async function() {
const voiceChannel = "748240391123376417"
client.channels.cache.get(voiceChannel).join()
.catch(err => {
throw err;
})
})

Flack

Katılımcı Üye
5 Tem 2020
474
391
in Turkey
öncelikle token nedir bilmiyorum ama kodu yorumlayabilirim js kodudur kendisi
const bir bir anahtar sözcüktür ses kanalını belirtiyor
istemci deki şeyi de yakalıyor ses kanalına katıldığı zaman
yaklayamazsassada error veriyormuş
client İstemci, Bir ağ üzerinde, sunucu bilgisayarlardan hizmet alan kullanıcı bilgisayarlarıdır. Bilgiye erişim yetkileri sunucu tarafından belirlenir. değişik çeşitleri vardır

https://discordjs.readthedocs.io/tr/latest/docs_client.html#events

Moderatör tarafında düzenlendi:

Howert

Katılımcı Üye
15 Mar 2022
561
216
root@Howert
Arkadaşlar merhaba yazılım bilen bir kaç arkadaşa sorum olacaktı. Aşağıda verdiğim kod nedir acaba discord token aktif tutma kodlarının arasında rastladım ve bu komut tokenleri bir sunucudaki kanalamı sokuyor?

.catch(err => {
throw err;
})
})
Belirlenen id'ye sahip ses kanalına sokuyor botu eğer kanal mevcut değilde hata veriyor

alidagy

Üye
5 Haz 2022
84
33

.catch(err => {
throw err;
})
})
Bu bir botu ses kanalında tutmaya yarıyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.