Derleme Sözler

'Unnamed

Uzman üye
15 Mar 2017
1,408
6

→Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa, Rabbine dönüp "Benim büyük bir
derdim var" deme; derdine dönüp "Benim çok büyük bir RABBİM var" de

→İnanç başlayınca endişe biter

→Allah ne muradın varsa vermesin. Gönül bu; hayrı şerri bilmez, ister. Hayırlısı neyse, onu versin

→Sevmek bu kadar güzel ise, kim bilir sevmeyi yaratan ne kadar güzeldir

→Secde, bizi en çok sevenin bizi en çok sevdiği yerdir.

→Dua, kulun Allah'a derdini bildirmesi değil; o derdin dermanının ancak Allah olduğunu bilmesidir

→Dua, kapı çalmaktır. Sonrasına karışmak, haddi aşmaktır

→"Benim için de dua et" diyorsun. Etmesine ederim de, "Kendisi nerede?" diye sorarsa; ne diyeyim?

→Bir günah işlediğinde hemen tövbe et. İnsan; suya düştüğü için değil, sudan çıkamadığı için boğulur

→Ya inandığın gibi yaşarsın. Ya da yaşadığın gibi inanırsın

→Dininizi iyi öğrenin; yoksa, yaşadığınızı din zannedersiniz

→Sizler âhiret adamı olun, dünya adamı olmayın. Zira bugün amel var hesap yok, yarın hesap var amel yok

→Kendine kabir hazırlama, kendini kabire hazırla

→Olduğu kadar, olmadığı kader

→Çok şey bilmek insanı kurtarmaz. Şeytan da âlimdi, ilim vardı; ama ihlâs yoktu

→Sıkıntılar misafirdir, gelir ve gider. Önemli olan, gönderen hatırına misafire sabretmektir

→Edeb sahibi, yediği tokadın sahibini aramaz; sebebini arar

→Bölüşürsek tok oluruz. Bölünürsek yok oluruz

→İnsanları kandırmak, onları kandırılmış olduklarına ikna etmekten daha kolaydır

→İnsanı bedenen ameliyat etmek için uyutmak; ruhen ameliyat etmek içinse, uyandırmak gerekir

→Başlamak için mükemmel olmak zorunda
değilsin,fakat mükemmel olmak için başlamak
zorundasın

→Bir baba 100 evladına bakar da 100 evlat bir babaya bakamaz

→Kimi eğilir kırılmamak için, kimi de kırılır eğilmemek için..

→Hatalarınla ya yüzleşir ya da yüzsüzleşirsin. Cahil olmak ayrı, pislik olmak ayrıdır

→Bir insanın nasıl güldüğünden terbiyesini, nrye güldüğünden akıl seviyesini anlarsın

→Akıllı insan; düşündüğü her şeyi söylemez, söylediği her şeyi düşünür

→Bugünkü aklım olsaydı, dün yaptıklarımı yapmazdım. Dün yaptıklarımı yapmasaydım, bugünkü aklım olmazdı

→Bir çocuğa "Yalan söyleme" demeyin, "Doğruyu söyle" deyin. Birincisinde suçlamış, ikincisinde yol göstermiş olursunuz...

→Önce hep iyi niyetimden kaybettim; sonra iyi niyetimi de kaybettim

→Haya't' ile Haya'l' arasındaki tek fark; "tl" farkıdır

→ Yemek için yaşama, yaşamak için ye

→ Şikayet ettiğiniz yaşam, belki de başkasının hayalidir

→ Mutlu olmak istorsan, bir amaca bağlan, insanlara veya eşyalara değil

→ Balık denizin kıymetini, karada çırpınırken anlar

→Gemi karaya vurmuşsa, deniz son sözünü söylemiştir

→Çözemedim bazılarını. Uzaktan mı adamlar? Adamlıktan mı uzaklar?

→Biz de yanlışlık olmaz. Eğer olduysa bir yanlışlık; bil ki o yanlışlık, yanlışlıkla olmuştur.

→ Sessizliği dinle, anlatacağı çok şey var

→Bazen sorarlar ya ''Hayatında biri var mı?" diye. Hayatımda biri yok! Birinde hayatım var...'"

→Anladım! Yar'la bir olmayınca, Yer'le bir oluyormuş insan

→Herkes fazlasıyla sevmiş; ben eksiklikleriyle de sevdim oysa

→Yalnızlık paylaşılmaz; paylaşılsa yalnızlık
olmaz.

→Aslında beni seviyordu. Sonra, aslını kaybetti.

→Aptal olduğunuz İçin aşık değil; Aşık olduğunuz
için aptallaşıyorsunuz

- Araştırıp bulmak, öğrenmede daha kalıcı olduğu için sözlerin kimlere ait oldukları bilgisini geçmedim

+ Araştırıp bulmak, öğrenmede daha kalıcı olduğu için sözlerin kimlere ait oldukları bilgisini geçmedim
[/center]

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.