Dev PDF Arşivi //Bilgi Teknolojileri Kulübü

Al5ancak

Üye
31 Ara 2018
170
2
Merhaba Değerli TürkHackTeam ailesi.Bu konuda sizlere kendi kullanmış olduğum bir arşivi paylaşacağım.
giphy.gif

Arşivimizde arkadaşlar 4 alan bulunuyor.Ve bazı hiç bulamayacağınız kaynakları bulup sizin için koydum.
Evet gelelim şimdi arşivimizi en ince ayrıntaları ile incelemeye.

Genel görünüm olarak:
3O1mo4.png

Biliyorsunuz ki arkadaşlar Hackerların bilmesi gereken 4 şey vardır.Bunlar:İşletim sistemi,Ağlar,Programlama ve bir de Veritabanı yönetimi bulunuyor.Bilmiyorsanız eğer bu linke bir bakınız :
https://www.turkhackteam.org/siber-guvenlik/1549047-beyaz-sapkali-hacker-olmak-icin-yapmaniz-gerekenler.html

Ağlar Bölümü :

r0mA6N.png

Kablosuz ağlar,ağ temelleri,ağ yapıları,ağ sistemleri,CİSCO(Bana göre en önemlisi),CCNA sınavına hazırlanmak için güzel bir kaynak olan How to Master CCNA(İngilizce) ve dahasını yukarda görüyorsunuz...

Penetarasyon Bölümü :

WX6N02.png

869VMQ.png

Burda ise web hack ile ilgili kaynaklar ****sploit kullanımı linux ile ilgili azda olsa kaynak var.Ha birde DVWA çözümleri var.Şimdiden iyi seyirler.

DVWA çözümleri :

gP47WR.png

Linux :

9Y9ndk.png

Web Hack :

1p28GA.png

Şimdi sıra geldi programlama bölümüne...Hepimiz biliyoruz ki bir hacker kendi aracını yazamaz ise o tam olarak hacker değil "lamer" dır.

Programlama kategorisi :

EOzXPA.png

Pythonda script yazmak için Black Hat Python adlı kaynak ve büyük gereksinimlerden biri olan PHP Pro Security bu gibi ve dahası...
Ve geldik en son kategorimiz olan Reverse Engineering(Tersine Mühendislik)bu bölümde bulabildiğim kadar kaynağı sizlere dökmeye çalıştım.

lQ0MOJ.png

İndirme Linki :Arşiv

Dosya Boyutu : 716 MB

Dosya boyutundan dolayı vt'ye koyadım kusura bakmayın arkadaşlar ama ESET NOD32 tarama sonucunu koydum.

Z5A83G.png

Herkese iyi çalışmalar...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.