Discord Bot Kodlama Dersleri #2 / TimuHack

TimuHack

Uzman üye
15 Mar 2017
1,856
5
New York
SORULARINIZI BELİRTMEYİ UNUTMAYINIZ VİDEODA CEVAPLAYABİLİRİM :RpS_biggrin:
Evet sayın üyeler uzun süre sonrasında Discord Bot Kodlama Dersleri #2 'yi yazıyorum eğerki 1. dersi okumadıysanız :http://www.turkhackteam.org/script-...-kodlama-dersleri-1-timuhack.html#post7803242
En son botu internet üzerinden kurmuştuk ve temel ayarlarını yapmıştık.
Bu dersmizde artık CMD işlerine kod işlerine gireceğiz :)
Şimdi masaüstüne 1 tane klasör açıyoruz klasörün adını " bot " yapalım.
Şimdi klasöre giriyoruz Shift'e basılı tutup sağ tık yapıyoruz sizde Komut penceresini aç yada PowerShell penceresini burada açın olabilir sizde hangisi varsa ona tıklayın yoksa aşağıda belirtin onları cevaplayacağım gelen ekranda npm init yazıyorsunuz ve enter'e basıyorsunuz.
Bekliyorsunuz ve yüklendi name : diyo soruyor siz bot'un ismini yazıyorsunuz.
Önemli ! : Botun isminde büyük harf kullanırsanız hata verip kabul etmeyecektir.
Eğer sorularınız acil ise bana özelden ulaşınız.
Ben thtbot yapıyorum.
Önemli!!! : eğer küçük harflerle yazıp boşluk bıraktıysanız ve hata verdiyse birleşik yazınız.
Sürmümüz'ü yazıyoruz ben 0.0.1 yazıp enter'e basıyorum.
Description kısmına birşey yazmadan enter'e basın.
Entry point kısmına bot.js yazın.
Test command kısmına node bot.js yazın.
Git repository kısmınıda boş bırakıp enter tuşuna basın.
Keywords kısmınıda boş bırakın ve enter tuşuna basın.
author buraya yapımcının adını yazıyorsunuz ben TimuHack yazacağım :trl .
license kısmına ISC yazıyorsunuz.
Sonra yazdığımız şeyleri gösterip onaylıyormusunuz diye soruyor ben onaylıyorum ve yes yazıyorum ve botumuz artık kodlanabilir :)
Artık klasörümüzde package dosyası var.
Şimdi normal bir metin belgesi seçiyoruz farklı kaydete basıp Kayıt türü nün sağındaki kutuya basıp Tüm Dosyalar yapıyoruz ve dosyanın adını bot.js yapıyoruz. Neden diye soracaklar için az önce bot.js yaptık o yüzden ve kaydetiyoruz.
Not defteri dosyasını siliyoruz sonrada.
O zaman bu derslik bu kadar gelecek derste kodlayıp botumuzu sunucumuza ekliyeceğiz.

xERBOY

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
980
0
Moscow
Eline sağlık demek benden başka ilgilenenlerde varmış fakat bu o kadar kolay değil biraz zaman istiyor.

erfer

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
429
8
Republic Of Turkey
Yararlı paylaşım bende kodlamıştım bot Soru sormak istersen hemen yardım ederim bende bilemezsem coder lerin olduğu bi grup var saniyesinde yardım ediyorlar onlarla iletişime geçiririm seni :D

kondanta

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
910
0
CNCF
Her adımı screenshotlarla anlatman, yahut video serisi yapman daha anlaşılır olacaktır. Bu şekilde düz text fazla komplike kaçıyor.

TimuHack

Uzman üye
15 Mar 2017
1,856
5
New York
Yararlı paylaşım bende kodlamıştım bot Soru sormak istersen hemen yardım ederim bende bilemezsem coder lerin olduğu bi grup var saniyesinde yardım ediyorlar onlarla iletişime geçiririm seni :D
Özelden yazdım sana mesaj :)
Ne demek sağolasın :)

Her adımı screenshotlarla anlatman, yahut video serisi yapman daha anlaşılır olacaktır. Bu şekilde düz text fazla komplike kaçıyor.

Tamam gelecek ders'te anlatacağım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.