driver sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tehlike80

Kıdemli Üye
3 Tem 2009
2,387
1
HP marka mcp61pm-hm model ankartım var az onceye pc ye format attım ama PCI bait işlem denetleyicisi diye bir donanımın bulunduğunu soyluyor butun drıverlerı yukledım ne yapabilirim şimdiden sağolun

tehlike80

Kıdemli Üye
3 Tem 2009
2,387
1
hayır hata vermedi yenı donanım bulundu dıyor aygıt yonetıcısınde yuklenmedığını gosterdeyor ama drıverlerın içinde yuklenecek boyle bişey yok

xXxRMxXx

Kıdemli Üye
27 May 2010
2,427
1
Cehennemin orta yerinden://
aygıtının sürücü CD'sini takın ve CD'nin içinde XP sürücülerinin olduğu dizine girin. (US Robotics için Software/Drivers/Driver) Burada araçlar menüsünden Terminal Aç'a basın. Buraya sırasıyla şu komutları yazın:

Kod:
su
ndiswrapper -i <inf dosyasının adı>
modprobe ndiswrapper

Notlar: su komutu verdikten sonra yönetici parolası sorulacaktır. Bunu yazıp enter'a basın. <inf dosyasının adı> yazan yere .inf dosyasının adını büyük küçük harfe dikkat ederek yazın ör: ndiswrapper -i RSC4USB.inf

Bu komutlardan sonra Pardus Yapılandırma Merkezi>İnternet ve Yerel Ağ>Ağ Yöneticisi açıp Yeni bağlantı oluşturun ve bağlanın.

Eğer başarılı olduysa sürücünün her açılışta yüklenebilmesi için alt+f2'ye basın ve kdesu kwrite /etc/modules.autoload.d/kernel-2.6 yazın. Çıkan dosyanın sonunda yeni bir satır oluşturun ve ndiswrapper yazın.

Umarım işinize yarar Bunu Buldum..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.