Garson Robotlar

real Pars

Katılımcı Üye
28 Nis 2020
661
211
Anadolu
Çeşitli yemekleri taşıyan kubbe şeklindeki robotik garsonlar, merakla bekleyen müşterilere yemeklerini götürüyor.

Bu robotlar henüz yemekleri paketlemiyor veya pişirip kızartamıyor olmasa da, yiyecekleri yavaşça masanıza getiriyor ve mekanik bir sesle iştahınızı açmanızı diliyorlar.

Alibaba'nın Ulusal Sergi ve Kongre Merkezi'nde bulunan Hema Fresh zincir mağazasını ziyaret eden yemek yiyenler, bir mobil uygulama kullanarak siparişlerini verdikten sonra kendilerine koltuk tahsis eden mekanik personel tarafından karşılanıyorlar.
Yemek hazır olunca müşterilere çeşitli tabaklar taşıyan kubbe şeklindeki robotik garsonlar müşterilere yiyeceklerini ulaştırıyorlar
.

Robot, yemeğin geldiğini açıklıyor ve ayrılmadan önce iyi bir yemek diliyor.

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=FFCPKmLAZb4

Daha sonra şarjları azaldığında ise şarj istasyonuna girip kendilerini şarj ediyorlar.​

Son düzenleme:

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
113
uzay
Elinize emeğinize sağlık zevkle okudum. Bir zamanlar bu konuyla ilgili araştırma yapmıştım o aklıma geldi. İzninizle meraklısı için çok hoş bir video bırakıyorum ^^

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=kHMoEA0LcmI[/ame]​

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.