Gerçekçi Su Damlası Efekti Oluşturma

bLoOdLusT1912

Kadim Üye
1 Ağu 2007
5,470
41
1.)

Herhangi bir çiçek resmi açın. Ben yandaki gibi bir dosya açtım.

2.)

Polygonal Lasso Tool ile yanda görüldüğü gibi bir alan seçin.Select >Modify >Smooth 6-7 gibi bir değer girin.
Layer paneline gelerek çiçek resminin üzerinde sağ tuş >Layer via Copy diyerek bu alanı kopyalayın.

3.)

Add a Layer Syle'e geleek Blending Option ayarlarını yandaki resimde mavi ile gösterilen bölgeleri değiştirin.

4.)

Drop Shadow sekmesini işaretleyin ve gerekli değişiklikleri yandaki gibi yapın.

5.)

Yine aynı şekilde Inner Shadow parametrelerinide yandaki gibi ayarliyalım.

6.)

Inner Glow ayarlarınıda yandaki gibi yapalım.

7.)

Son olarak da Bevel and Emboss parametrelerini yandaki resimde mavi ile belirtilen kısımlarını değiştirelim.

8.)

New Style diyerek bu ayarları daha sonra kullanmak üzere kayıt edin. Ok butonuna tıklayarak bu değişiklikleri uygulayın.
Sonuç yandaki gibi olmalıdır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.