Mobil Google Uygulamalarını Kaldırırken Sorunlar Çıktı

00.humanpraxis

Yeni üye
20 Haz 2023
49
10
Bir uygulama için Root yetkisini kaldırmıştım ve işe yaramayınca tekrardan Root yetkisi verdim.

Şimdi Aurora Store kurup Google servislerini kaldırmak istiyorum. Fakat Aurora güncelleme yapmak istediğimde çakışma olduğunu uygulamayı o yüzden yükleyemediğimi söylüyor. Bu durumda biraz araştırdığımda diğer servisi kaldrımam gerektiği yazılmış. Bu uygulama sayesinde satın almış olduğum uygulamaları da aynı Google Play'de olduğu gibi Gmail'e senkronize şekilde yeniden kurabiliyoruz.

Ben de Google Play'i kaldırmakla başladım fakat kaldırmama rağmen yine aynı hatayı veriyor.
Acaba Google Play yanında veya bağlantılı çalışan başka hangi uygulamaları kaldırmam gerekir?

Google Play Service,
Authenticator,
GDrive,

ya da com.google ile başlayan bütün uygulamaları kaldırmalı mıyım?

Telefonumda ''Revanced Youtube'' da kurulu. Bununla birlikte ''MicroG'' de kurulu haliyle.
Acaba diyorum bu ''MicroG'' adlı uygulamayı da mı kaldırmam gerekiyor?

00.humanpraxis

Yeni üye
20 Haz 2023
49
10

Aurora kullandığımda satın almış olduğum uygulamalar sıfırlandı.
Ben de yeniden Google Play'e döndüm. Bazı uygulamalar Google ile bağlantıyı kestiğinde sorun oluşuyor.
Google Play'e tekrar geri dönünce lisans yerine geldi. Aurora kurmam sebebim bazı saçma hataları silmek istediğim içindi.
Telefonu tamamen kendime göre kişiselleştireceğim açık kaynaklı uygulamaları kurabileceğim bir ''ROM'' var mıdır bildiğiniz?
Her yerden patlıyorum. Rom at, Root değiştir, uygulama değiştir. Sonu yok bu işin :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.