Hacking İçin Laptop Önerir Misiniz?

c2high

Üye
8 Eki 2023
78
12
Meraba arkadaşlar öncelikle iyi geceler . Arkadaşlar bana güzel bir leptop lazım 9.000. 12.000 tutar arası kali linux kuarabilecem hacking yapabilecem güzel bir leptop önerirmisiniz bana.

'Ra

Ticaret Kategori Sorumlu Yardımcısı
21 Kas 2015
2,406
961
Merhabalar

aslında çok yüksek bir bilgisayar almanıza gerek olmadığını düşünüyorum orta sınıf bilgisayar işinize yaracaktır.

İyi Forumlar

'Albatros

Anka Team Junior
7 Mar 2023
1,352
869
anka.html
Laptop merakını bir türlü çözemedim. Eğer laptop kullanmak zorundaysanız sorun yok ama sürekli evde kalacaksa
Masaüstü sistem alman en mantıklısı olacaktır. 20k'a toplayacağın sistem ile 20k'a alacağın hazır laptop arasında gözle rahatlıkla görülebilecek performans olacaktır.
Yani Masaüstü sistem daha iyi performans verecektir.

KRAKOR

Yeni üye
9 Tem 2019
31
9
23
Meraba arkadaşlar öncelikle iyi geceler . Arkadaşlar bana güzel bir leptop lazım 9.000. 12.000 tutar arası kali linux kuarabilecem hacking yapabilecem güzel bir leptop önerirmisiniz bana.
min 8 gb ram biraz ssd bide i5 işlemcili bi tane bul yeter bu amaçlar içinse sadece marka çok önemli olmaz ram min 8 olsun ama sanal makine üzerinden kullanacaksan kaliyi

Umutsuz78

Anka Team Junior
3 Ocak 2020
456
159
Merhabalar

Hack yapmak için pc ram, işlemci vs gibi kaynakları pek kullanmanıza ihtiyaç yok linux ve geliştirilmiş bütün versiyonları pek kaynak tüketimi yapmaz

Alparslan'

Basın&Medya Ekip Lideri
17 Ağu 2015
710
211
Türkiye
Selamün aleyküm hacking yapmak istiyorsan laptop için önerilerim şunlar;

1- Bilgisayar ikinci el olmalı
2- Bilgisayar özellikleri İşlemci v.s çok yüksek olmasına gerek yok. (i5 4-8 gb ram -ssd olsa yeterli)
3- Alacağın bilgisayarda hiçbir şekilde kişisel bilgilerin olmamalı.(Bu biraz detaya girdi.)

Velhasılı kelam yukarıdaki özelliklere dikkat et.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.