Harmony OS vs Android-TULPAR!/

S.A.B.E.R!/

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
14 Mar 2017
4,173
566
26
Sakarya

huawei-HarmonyOS-Vs-Android-.jpg

Dünya her vakit Yepyeni bir şey ister. Bunu göz önünde bulundurarak, Google, daha detayları daha açıklanmayan Yepyeni işletim sistemini geliştiriyor. Google, vakit geçtikçe android'in daha önceki hale geleceğini ve gereksinimlerimizi karşılamayacağını biliyor. çünkü var Android işletim sisteminden daha elastiki ve hızlı olacak Yepyeni bir işletim sistemine ihtiyaç var.
Huawei, Yepyeni işletim sistemine olan ihtiyacı çok önceden görüyor ve Yepyeni işletim sistemini 2012 yılında gizlice oluşturmaya başladı. Ancak şimdi ABD ve Çin arasında işler ısındıkça ve ABD'nin Huawei'yi Android ve uygulamalarını kullanmasını yasakladı ve bütün Amerikan şirketlerine Huawei ile çalışmamaları önerildi. Huawei akıllı telefonlar için Derhal Yepyeni bir işletim sistemine acil ihtiyaç vardır.
başka bir deyişle Huawei Harmony OS olarak dünyaya Yepyeni İşletim Sistemini tanıttı . Huawei'ye göre Android'den daha elastiki ve daha hızlı (yaklaşık yüzde 60). Huawei'ye göre, Harmony OS kodunun bir satırı 100 satır Android kodunun çalışmasını yapabilir. Bu da çok yeğni ve vakit tasarrufu sağlar.
Harmony OS'nin daha iyi mi yoksa Android OS mi olduğunu bilmek için biraz kıyaslama yapalım.
fazla platformlu işletim sistemi
Bu mikro çekirdekler işletim sistemini çalıştırmak için çok daha az miktarda kod içerdiğinden, ışığı aydınlatan mikro çekirdeğe dayanır. Çalıştırmak için çok daha fazla kod kullanan Linux çekirdeklerine dayanan android gibi değil.
Bu, Huawei'nin akıllı telefonlar, akıllı ekranlar, tabletler, bilgisayarlar, giyilebilir cihazlar, akıllı saatler, akıllı hoparlörler, araba Baş üniteleri ve başka bütün akıllı cihazlar gibi bütün akıllı cihazlar için olacağını belirtti. yeğni özelliği ile her Ufak akıllı cihaza monte edilebilir.
Huawei'ye göre, geliştiricilerin bir Defa kodlayacağı ve her cihazda çalışacak gelişmiş platformlar arası yeteneklere sahip olacak. çünkü geliştirilen bir uygulama Harmony OS kurulu olan başka bütün cihazlarda çalışacaktır.
Geliştiricinin Hemen hemen her ekran için uygulama yaptığı Android gibi değil. başka bir deyişle mobil ekran için yapılan bir uygulama tablette veya akıllı saatte çalışmayabilir.
Harmony OS ile, akıllı telefonunuzdaki en iyi arkadaşınıza görüntülü görüşme yapıyorsanız ve bir sinealıcı, ekran ve Harmony OS yüklü akıllı TV'nizde olmasını istiyorsanız, NFC üzerinden akıllı TV'nize aktarabilirsiniz. Kablosuz internet.
Harmony OS'nin yüklü olduğu uygulamalarınızı bir cihazdan diğerine çalıştırabilir ve video oyunları, filmler vb. Cihazlar arasında Hemen hemen her şeyi paylaşabilirsiniz.
Sizi odadan odaya kadar takip edecek demektir. çünkü Harmony denir.
Bunun nedeni Huawei tarafından geliştirilen mikro çekirdekler. bütün sıkıcı işler İS'nin kendisi tarafından ele alınacaktır.
Android ile rakip değil, bir ismim önde
Harmony OS, android ile hiç rekabet etmiyor, Google'ın zirkon mikro çekirdeğe dayanan Fuchsia adlı gelişmiş İşletim Sistemi ile rekabet ediyor ve söylentilere göre çok platformlu işletim sistemi olacak.
Huawei, android ile çalışmayı bırakmak istemediklerini açıkça belirtti, ancak ABD işletim sistemini kullanmayı bırakmaya zorladıysa, işletim sistemini bir veya iki gün içinde kullanıma sunabilirler. Şimdilik Huawei, zorlanmadıkça akıllı telefonları için daha serbest bırakmıyor.
aygıt, daha Android OS ve Google Play hizmetlerini kullanmak için bir zorunluluk olan Google Play sertifikasını almadığı için yaklaşan Mate 30 serisinde görebiliriz.
Android'den çok daha hızlı bir işletim sistemi
Harmony OS dağıtılmış veri yönetimi ve vazife zamanlaması kullandığından Huawei, dağıtılmış teknolojilerinin Android'de performanstan daha randımanlı olduğunu sav ediyor. Android defalarca kod kullandığından, çok sayıda parçalanma meselesi ve daha önceki zamanlama mekanizması vardır.
Huawei, Yepyeni işletim sistemini minimum gecikme süresi ve sorunsuz bir etkileşimli tecrübe sağlayan “Deterministic Latency Engine” ile oluşturdu.
Huawei'ye göre,% 25.7'ye varan tepki gecikmesi ve% 55.6 gecikme dalgalanması artışı ile sonuçlandı.
Android gibi root erişimi yok
Android kullanan oldukça fazla kullanıcı, android kökünün ne olduğunu ve telefonlarına iyi bir şekilde veya Fena bir şekilde ne getirebileceğini biliyor.
Ancak Harmony OS için farklıdır, mikro çekirdekli ve cihazlardaki umumi güvenliği sağlayan ve geliştiren kök erişimi olmayacaktır.
Mikro çekirdeklerinin daha fazla güvenliği için Huawei, “Resmi Doğrulama Yöntemleri” kullanmıştır.
Uygulama savaşı, kazanmak için bir Cenk
Huawei, akıllı telefon endüstrisinin nihai galibi olmak için uygulama ekosistemini kazanmak zorunda. Google ve Apple, uygulama pazarına sahip oldukları için bu oyundaki en büyük oyuncular.
Huawei, geliştiricilerini uygulamalarını Huawei'nin uygulama mağazası “App Gallery” ye koymaları için elinden geleni yapıyor ve Çin uygulama endüstrileri Google tarafından yasaklandığından belki de bu çabayı başarabilir.
Ama… Peki ya Emniyet?
Huawei resmi bir doğrulama yöntemi uyguladı ve root erişimini kısıtladı ve güvenliği daha da güçlendirmiş olabilir…
Ancak bu birleştirilmiş ve pürüzsüz Ahenk sebebiyle, bir cihaza erişirse… özdeş vakitte bağlı her cihaza da sorunsuz bir şekilde erişecektir.
Bu kaygı edilecek bir şey.
Emniyet ile alakadar haklı mıyım yoksa Huawei meselesi ele alacak mı?

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,551
837
Semerkant
Ellerine sağlık beğendim. Yalnız anlamadığım bir şey var bu sistem hızları nasıl oluyor ? Direkt stabil olamıyor mu ?

leaks

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
864
1
Huawei'ye göre Android'den daha elastiki ve daha hızlı (yaklaşık yüzde 60). Huawei'ye göre, Harmony OS kodunun bir satırı 100 satır Android kodunun çalışmasını yapabilir. Bu da çok yeğni ve vakit tasarrufu sağlar.
Huawei, android ile çalışmayı bırakmak istemediklerini açıkça belirtti

Android'den çok daha hızlı bir işletim sistemi

Olmayan işletim sistemlerinin Android'den daha hızlı olduğunu söylemeleri aşırı komik. Hani, nerede bu işletim sistemi? Ortada kodlarını falan göremiyoruz? Hani açık kaynaklı olacaktı?
TL; DR: Huawei kendi işletim sistemini geliştiremez. Kimse öyle pat diye gizlice 3-5 yılda işletim sistemi geliştiremez.

S.A.B.E.R!/

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
14 Mar 2017
4,173
566
26
Sakarya
Olmayan işletim sistemlerinin Android'den daha hızlı olduğunu söylemeleri aşırı komik. Hani, nerede bu işletim sistemi? Ortada kodlarını falan göremiyoruz? Hani açık kaynaklı olacaktı?
TL; DR: Huawei kendi işletim sistemini geliştiremez. Kimse öyle pat diye gizlice 3-5 yılda işletim sistemi geliştiremez.

Harmony OS başlangıçta Çin'de piyasaya sürülecek ve sonrasın da genişleyecekler.

Harmony OS Linux çekirdeğinin zamanlama mekanizmasını kullanır ve Ayrı olarak işletim sistemini donanımdan ayırır ve bu da bir Defa geliştirmenize ve ayrımlı bir donanımda konuşlandırmanıza Muavin olur.
Geliştiriciler, Harmony OS için C / C ++, Java ve Kotlin gibi Aniden çok dilden kod derlemek için Huawei'nin ARK Derleyicisini kullanabilecektir. Huawei, televizyonlar, vasıta kitleri, akıllı hoparlörler, akıllı telefonlar, akıllı saatler ve henüz fazlası iç olmak üzere oldukça Çok aygıt türünde uygulama geliştirmeyi desteklemek için bir IDE sağlayacak.

Huawei materyal yayıyor mu şuan bilmem ama Honor Vision TV' yi hackleyerek kodlara ulaşabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.