Hz.Mevlana Sözleri | İslam Ve Türk Edebiyat Kulübü

Sagopa K

Kıdemli Üye
10 Haz 2016
3,678
42
Melankolia
1127

Ölümümüzden sonra mezarımızı yerde aramayınız

Aklın varsa bir başka akılla dost ol da, işlerini danışarak yap...

Biz güzeliz, sen de güzelleş, beze kendini

Bizim huyumuzla huylan, bize alış başkalarına değil...

Ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol…

Acele şeytan hilesidir, sabır ve tedbir Allah lütfu.

Acı su da, tatlı su da berraktır. Sakın görünüşe aldanma… Görünüşte herkes insandır ama gerçek insan hal ehli olandır.

Adam savaşmakla çetin er sayılmaz, öfkelendiği zaman kendini tutabilendir çetin.

Düşman değilim , öyle görünsem bile aslım Türktür Hintçe (Farsça) konuşsam bile
Başta dönüp koşan nice bilgiler, nice hünerler vardır ki, insan onunla baş olmak isterse, baş elden gider. Başının gitmesini istemiyorsan ayak ol.

Başkalarına imrenme, çok kimseler var ki senin hayatına imreniyorlar.

Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik?

Bilgi, sınırı olmayan bir denizdir. Bilgi dileyense denizlere dalan bir dalgıçtır.

Bir adamın camilere alıştığını görürseniz, imanlı olduğuna şahitlik ediniz.

Bir katre olma, kendini deniz haline getir

Madem ki denizi özlüyorsun, katreliği yok et gitsin.

Bir kimseyi tanımak istiyorsan, düşüp kalktığı arkadaşlarına bak.

Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez.

Birisi güzel bir söz söylüyorsa bu, dinleyenin dinlemesinden, anlamasından ileri gelir.

Bir şeyi bulunmadığı yerde aramak aramamak demektir.

Biz güzeliz, sen de güzelleş, beze kendini.

Bizim huyumuzla huylan, bize alış başkalarına değil.

Bizi bilen bilir, bilmeyense kendi gibi bilir
Bizi bizden başkası zaten ayıramazdı. Bize bunu bizden başkası yapamazdı. Ah be sevgili; hamdım belki ama piştim yandım. Zaten beni senden başkası yakamazdı.

Beni bir ben bilirim, bir de Yaradan.Bana bir ben lazımım, bir de Anlayan.

Bir insan bilmiyorsa ne istediğini, hem seni ziyan eder , hem kendini…Dibini görmediğin suya dalmadığın gibi,emin olmadığın sevgiye teslim etme kendini…

Bütün kâinat birbirine sevgi ile bağlanmış.

Büyük Allah'tan bizler niye terbiye isteriz? Çünkü terbiyesizler, Allah'ın lütfundan mahrumdurlar.

Terbiyesiz, yalnız kendine kötülük etmez, bütün utanç ve erdem ufuklarını ateşler.

Can ve gönül de yani kalpte hakikat coşkunluklarını kaldıracak takat, kulakta da bunu işitecek istidad yoksa, ben kime ne söyleyeyim?

Can ararsan can olursun. Av için yemek ararsan yemek olursun. Neyi ararsan o olursun.

kOm5YJ.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.