--> İnternet Hızım Neden Düşük ? (Sebepleri-Çözümleri) <-- /TR

'Bertuğ

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,864
608
Selamlar Arkadaşlar . İnternet Hızı Sıkıtnısı Birçok Üyemizde Mevcut Durumda. Yardım Merkezinde Sıkça Görülüyor. Bunun İçin Böyle Bir Konu Hazırlamaktayım Sizlere . :))

wifi.jpg

Öncelikle 1. Olarak => İnternetinizin Hızı Neden Düşüyor . Birçok Sebebi Olabilir. Başlıca Sebepleri Şunlardır:

1=====> Eski Yazılım Veya Donanımlar.
2=====> İndirmeye Devam Ettiğiniz Bir Şey .
3=====> Eğer Modem Ev İçinde Uzak Biryerde İse Çekim Zayıflar.
4=====> Ağ Üzerinde Birden Fazla Aygıt Olması.

1: Çözüm İçin Yazılımlarınızı Güncelleyin Sürekli Bunun İçin Driver Booster Kullanabilirsiniz.
2: İndirdiğiniz Programlara Dikkat Edin Eğer Kotanız Var İse Dolabilir. Şayet Dolar ise İnternetinizi Aşırı Ölçüde Yavaşlatır.
3: Eğer Modem Uzak Biyerlerde ise yakınca almak zor olacaktır. bunun için tp link gibi aletler kullanabilirsiniz.
4: Tamamen Size Bağlıdır. Evde Kaç Aygıt Modeme Bağlanırsa İnternet Yavaşlar.

2. Olarak => İnternet Hızınızı Sürekli 1 Saat Aralıkla Kontrol Edin. Ve Günün Sonunda Kullandığınız Operatörün Müşteri Hızmetlerine Bağlanın. Gerekirse Her Akşam. Örneğin 24mbps Hız İnternete Sahip Olup Hız Kontrolunde 10 mbps Alıyor Olabilirsiniz.

Buradan Operatör Numaralarına Ulaşabilirsiniz.

Müşteri hizmetleri telefon numarası kaç? (Turkcell, Türk Telekom, Vodafone) - YAŞAM Haberleri

3. Olarak => Eğer Modeminiz Takılalı Uzun Bir Süre Olmuş İse Örnk(5 Yıl Önce) Değiştirin. İnanın Büyük Faydası Olacaktır.

Veya Modeminizi Güncelleştirin . Güncelleştirmek İçin İse :
1 : Modemin Web Arayüzüne Bağlanın . Operatör Olarak Google'da Bulabilirsiniz. Örn(198.168.1.1) Gibi
2 : Modem Arayüzünde Bakım Seçeneğini Bulun

mceclip0.png

3: Firmware Güncellemesi menüsüne gelin.
4: Modeminizin İsmi İle Googleda Günceleştirmeleri Aratın Ve İndirin.
5: indirdikten sonra “Browse” butonuna tıklayarak bilgisayarınızdaki yazılım dosyasını (.bin uzantılı dosya) seçip “Yükle” butonuna basınız.

mceclip1.png

4. Olarak => Modeminizi Sık Sık Resetleyin . Genellikle Arka Tarafta Bulunur. Tuşu. Basarak Yenileyebilirsiniz.
45 Saniye İçerisinde Eski Durumuna Gelecektir Tekrar. Bunun Yanında Aygıtlarınızı Da Sürekli Yeniden Başlatarak Verim Elde Edebilirsiniz.

modem-reset.jpg

5. Olarak => Wifi Menzil Arttırıcı Kullanabilirsiniz. Eğer Maddi Durumunuz Var İse Çekmeyen Yerlerde En Etkili Yöntemdir.
Peki Wifi Menzil Arttırıcı Nedir : Kablosuz ağı kaynağından (modem/router) alıp artırarak ulaşmayan noktalara ileten Alettir.

Fiyat Ortalaması 100 Tl Civarıdır.

6. Olarak => Aygıtlarınızı Sürekli Güncel Tutun. Kablosuz Ağlara Sürekli Güncelleme Gelmektedir.

7. Olarak => Bir Virüs Yüzünden İnternetiniz Yavaşlıyor Olabilir. Bunun İçin Antivirüs Programı İle Aygıtınızı Taratın.

Bu Konudan En Etkili 6 Antivirüs Programına Ulaşabilirsiniz.

https://www.turkhackteam.org/bilgis...dirme-linkleriyle-icerikeditorlugukulubu.html

9582629552178.jpg

8. Olarak => Kullandığınız Tarayıcı Uygulama Vb Şeyleri Güncel Tutmaya Gayret Edin.

bigstock-Upgrade-Upgrading-Software-Pro-166643423.jpg

9. Olarak => Kullandığınız Tarayıcınınız Ön Belleğini Ve Çerezlerini Silin . Uygulama Vb İse Önbelleği Silebilirsiniz. Eğer Uygulama'da Değişim Olmaz İse Verileri De Silin.

Önbelleği Temizlemek İçin : https://support.google.com/accounts/answer/32050?co=GENIE.Platform=Desktop&hl=tr

Okuduğunuz İçin Teşekkür Ediyorum. İnşallah Yararı Olmuştur.
İyi Forumlar.. TR​

EZE3L

Üye
20 Haz 2014
105
0
Vatan
Dostum güzel yazı olmuş.Bende yıllardır bu sorundan muzdariptim artık kablosuz olarak değil ethernet ile bağlanmayı seçtim.Samimi söylüyorum 2,3 Mbit'den 30 lara çıktı 10 metresini 10 tlye aldığım bi kabloydu.Kaliteli de değildi yani.Bence tek çözüm ethernet.

'Bertuğ

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
3,864
608
Dostum güzel yazı olmuş.Bende yıllardır bu sorundan muzdariptim artık kablosuz olarak değil ethernet ile bağlanmayı seçtim.Samimi söylüyorum 2,3 Mbit'den 30 lara çıktı 10 metresini 10 tlye aldığım bi kabloydu.Kaliteli de değildi yani.Bence tek çözüm ethernet.

Teşekkür Ederim Öncelikle Aynen Baya Bi Etkisi Oluyor . Kablonun. :))

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.