İsim soyisim en fazla ne yapılabilir?

avaxome

Üye
24 May 2024
79
14
İnternette bir websiteye ismim soyisim ile kayıt oldum bedava nitro veriyorlardı vermediler sonra ismini söyle fln söyledim adamlar bana şantaj yaptılar eğer parayı atmassan internete yayarız fln en kötü ne olabilir?

CH

Uzman üye
28 Ocak 2019
1,967
906
Siber
Selamlar,
İsim - Soyisim ile neler yapılabileceği, kişilere bağlıdır. İsim Soyisim ile direkt ailevi bilgilere ulaşamazlar. Fakat şehir, yaş bilgisi olursa korkarım ki bulma ihtimalleri çok yüksek. Böyle bir durum meydana gelir ve iş büyürse polise bildirin.

marceline.

Yeni üye
24 May 2024
22
2
İnternette bir websiteye ismim soyisim ile kayıt oldum bedava nitro veriyorlardı vermediler sonra ismini söyle fln söyledim adamlar bana şantaj yaptılar eğer parayı atmassan internete yayarız fln en kötü ne olabilir?
Eğer iki adın varsa ve ikisini de verdiysen bulurlar eğer sadece bir ad ve soyad verdiysen işleri çok zor bulamazlar doğum tarihini veya yaşadığın şehri bilmiyorlarsa ama bilmiyorlarsa Vesikalık, TC, adresin, tüm akrabalarının TC si tel nosu adresi, telefon numaran, plakan , kullandığın ilaclar , eğitim durumun , işyerin aklıma bunlar geldi

Dostum ben olsam parayı atmazdim ailene mesaj atarlar ararlar darlarlar falan yani ama bir şey olmaz onlara o parayı atacağima bir kaç kez arasınlar hem sen para attıktan sonra yaymayacaklari belli mi de..

Rapx13

Anka Team Junior
1 Kas 2023
119
48
Atamın İzinde
Osint ile böyle insanların arasına sızmış ve deşifre etmiş birisi olarak bildiklerimi sana aktarıyım.

Adamlar bi kere bizim gibi değil çok sertler ben oraya adım ali nazım özyiğit adıyla girdim kişi tamamen uydurma karşımdaki insanı manipule etmek için böyle bişey yapıyorum. Yayın açmasını istedim açtı xampp diye bi uygulamadan çeşitli verileri php myadmine sorgu yoluyla bişey yaptırıyor falan velhasıl kelam isim soy isimden sanırım tam hatırlamasamda ibanına kadar bulabiliyor craft rise ile ilgili bi sekme bile vardı fakat elde ettiği bilgiler çokta önemli değil korkulucak bir şey yok.

avaxome

Üye
24 May 2024
79
14
Eğer iki adın varsa ve ikisini de verdiysen bulurlar eğer sadece bir ad ve soyad verdiysen işleri çok zor bulamazlar doğum tarihini veya yaşadığın şehri bilmiyorlarsa ama bilmiyorlarsa Vesikalık, TC, adresin, tüm akrabalarının TC si tel nosu adresi, telefon numaran, plakan , kullandığın ilaclar , eğitim durumun , işyerin aklıma bunlar geldi

Dostum ben olsam parayı atmazdim ailene mesaj atarlar ararlar darlarlar falan yani ama bir şey olmaz onlara o parayı atacağima bir kaç kez arasınlar hem sen para attıktan sonra yaymayacaklari belli mi de..
Haklısınız hocamda korkuyorum

Osint ile böyle insanların arasına sızmış ve deşifre etmiş birisi olarak bildiklerimi sana aktarıyım.

Adamlar bi kere bizim gibi değil çok sertler ben oraya adım ali nazım özyiğit adıyla girdim kişi tamamen uydurma karşımdaki insanı manipule etmek için böyle bişey yapıyorum. Yayın açmasını istedim açtı xampp diye bi uygulamadan çeşitli verileri php myadmine sorgu yoluyla bişey yaptırıyor falan velhasıl kelam isim soy isimden sanırım tam hatırlamasamda ibanına kadar bulabiliyor craft rise ile ilgili bi sekme bile vardı fakat elde ettiği bilgiler çokta önemli değil korkulucak bir şey yok.
Teşekkürler hocam içimi ferahlattınız Allah razı olsun

Hapis konusu belli olmaz ifade ile serbestte kalabilir adalete bağlı adalet şaşar.
İnşallah hapse girerler hocam

siber-tugra

Yeni üye
24 May 2024
30
13
istanbul
isim soyisimden panel olarak bulunmuşsa ailene ulaşabilir tam ne detay konuştun bilemiyorum
eğerki santaj veya tehdit ediliyorsan ilindeki siberay başuru yapsan çok iyi işin üstünde dururlar

marceline.

Yeni üye
24 May 2024
22
2
Aylık 300 atıcakmışım onlarda paylaşmayacakmış
Dediğim gibi sadece isim soyaddan bir şey bulamazlar yaşadıgınız şehri veya doğum tarihinizi de bilmeleri lazım bu sadece boş bir blöf içiniz rahat olsun

Ha bulsalar bile yine bir şey yapamazlar en fazla evinize yemek siparişi falan yollarlar siber şubeye şikayette bulunursanız ilgilenirler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.