iso halindeki win7

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

syler

Katılımcı Üye
14 May 2010
574
0
f@cingWorlds
iso halinde bulunan win7 yi dvd ye masaüstü pc de format atmak için DVD ye nasıl yazdıracagım lütfen yardım

H

hacker92

Ziyaretçi
eğer yanlış hatırlamıyorsam daemen tools yada power iso yükleyecen o iso'yu açıcan dosyaları çıkarıcan sonra nerodan cd'ye yazdırcan

Cnyylmz

Uzman üye
29 Ara 2010
2,000
0
Warez...
Sık sık karşılaştığımız bir durum olan "Disk Kalıbı" yani "ISO" dosyalarını yazdırma işlemini en basit bir şekilde anlatacağım;

Öncelikle "Nero SmartStart"`ı açalım. Yazdıracağımız dosya eğer "DvD" ise üstte bulunan sekmeden "DvD"`yi seçin, "CD" ise "CD"`yi seçili duruma getirmelisiniz.

Daha sonra kopyalama programını başlatmak üzere; önce üst taraftaki "Yedekleme" kısmını seçelim. Altta gelecek olan yedekleme seçeneklerinde "Kalıbı Diske Yazdır" butonuna basalım.
nero0tu9hr8.gif

Gelen dosya diyaloğundan "ISO" dosyamızın yerini gösterip "Aç" butonuna basalım.
nero2copyah0sd4.gif

Bu esnada sürücüde boş bir "CD" ve/veya "DvD" olduğundan emin olun. Eğer boş bir disk yoksa, diski yerleştirin. Boş bir disk koymak işletim sisteminizin ayarlarına bağlı olmakla birlikte aşağıdaki gibi bir uyarı mesajı çıkartabilir. Böyle bir uyarı mesajı ile karşılaşırsanız "İptal" butonuna basın.
nowinjv3yp6.png

"ISO" dosyasını seçtikten sonra "Aç" butonuna bastığımızda yazma penceresi gelecektir. Burada "Yazdır" butonuna basarak yazma işlemini başlatalım. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken konu; yazarken hata oranını azaltmak için mümkün olan en düşük yazma hızında ve "DAO" yani "Disk at Once - Bir Kerede Kayıt" modunda yazdırmalısınız.
adszzj5ds5.jpg

Yazma işlemi tamamlandığında, işlemin bittiğini bildiren bir diyalog gelecektir. Burada "Tamam"'a basalım.
adsznu3oo0.jpg

syler

Katılımcı Üye
14 May 2010
574
0
f@cingWorlds
dediklerinizi yaptım ama olmadı ne olacak şimdi;)pc yi açarken ÖN yÜkleme için bi tuşa basın diyo basıyorum bayagı denedim ama pc normal olarak anında başlıyo sorun çözülmedi Bn bu gece format atmalıyım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.