Öneri ve Tavsiye

GHOSTJEONSA

Yeni üye
5 May 2020
43
21
İstediğiniz konu varmi?
Öneri ve Tavsiye verir misiniz konu olarak ne önerirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

connec

Uzman üye
5 Nis 2022
1,110
1,064
1283
Siber güvenlik yol haritalarını inceleyebilirsiniz. Direkt nasıl site hacklemeyi öğrenirim diye girerek hiç bir yere gelemezsiniz. İlk olarak bilgisayarın nasıl çalıştığını, network kavramlarını daha sonra linux işletim sistemlerini ve sunucuları öğrenip daha sonra web kısmına geçin.

Yagami Light0

Katılımcı Üye
5 May 2023
718
324
23
Arge projelerinden devam ede bilirsin,senin açındanda gelisim olur . Ancak atiyorum basic seviye bir port scanner yazip ,"ben ornek gosterdim siz gelistirin" tipli cumlelerden kacinirsaniz sevinirim(genelde oyle oluyor, ustune alma). zaten nerdeyse her hafta canı sıkılan "sqlmap kullanimi" , "xss zafiyyeti nedir?" (makalelerden kopyala yapistir) vb. Konulari aciliyor

Rewan

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
1,984
1,473
PHP öğren Java öğren arka planda neler dönüyor hata kodları nedir ne anlama gelir 403 niye verir 404 nedir 503 hangi sıklıklarla karsimiza çıkar bunları öğren mesela onun dışında kali linux uzerindeki araçları kullanmayı ogrenebilirsin sqlmap wpscan gibi kemik olmuş toollar mevcut tabi işin kolayını kacmani tavsiye etmem bunları manuel de yapabilirsin manuel SQL öğrenmen sqlmap neler döndürüyor hakkında bilgi verir sana bol bol ctf çöz exploitleri incele aklına takılan yerleri yardım merkezi üzerinden sor unutma çabalar san kazanırsın

GHOSTJEONSA

Yeni üye
5 May 2020
43
21
Xss zafiyeti uygulamalı ve bol resimli eğitim serisi.
Gelicek

Database dillerini öğren SQL mesela
PHP öğren Java öğren arka planda neler dönüyor hata kodları nedir ne anlama gelir 403 niye verir 404 nedir 503 hangi sıklıklarla karsimiza çıkar bunları öğren mesela onun dışında kali linux uzerindeki araçları kullanmayı ogrenebilirsin sqlmap wpscan gibi kemik olmuş toollar mevcut tabi işin kolayını kacmani tavsiye etmem bunları manuel de yapabilirsin manuel SQL öğrenmen sqlmap neler döndürüyor hakkında bilgi verir sana bol bol ctf çöz exploitleri incele aklına takılan yerleri yardım merkezi üzerinden sor unutma çabalar san kazanırsın
20 ye yakin ctf cozdum, populer zafiyetlerin neredeyse hepsine ortalamanin ustu derecede hakimim. Kendi exploitlerimi yaziyorum. Yinede tavsiyeler için teşekkürler.

Arge projelerinden devam ede bilirsin,senin açındanda gelisim olur . Ancak atiyorum basic seviye bir port scanner yazip ,"ben ornek gosterdim siz gelistirin" tipli cumlelerden kacinirsaniz sevinirim(genelde oyle oluyor, ustune alma). zaten nerdeyse her hafta canı sıkılan "sqlmap kullanimi" , "xss zafiyyeti nedir?" (makalelerden kopyala yapistir) vb. Konulari aciliyor
Tesekkurler, forumdaki gelistirebilirsiniz konularindaki toollari gelistirdigim bir seri geliyor.

1. En yaygin web zafiyetleri serisi
A-sql 202
B-xss 202
C-metasploit 202
D- burp suite 202
2. Tool geliştirme arge serisi
3. Ctf otomasyonu(çoğu işi tool otomatik yapicak nmap port taramasi vb)
5. Hack olayını tam anlamiyla anlamak

Takvimim bu şekilde ekstra isteklerinizi (5.csrf 101) gibi yazabilirsiniz

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.