isvec kıralının itirafı

17.asırda Ruslarla yaptığı savaşı kaybedeek Osmanlı Devletine sığınan İsveç kralı 12.Charles Türkler den gördüğü alicenaplığı anlatıyor:"Poltova'da esir düştüm.Bu benim için ölümdü.Kurtuldum.Buğ nehri önünde tehlike daha kuvvetli olarak belirdi.Önümde su,ardımda düşna,tepemde ateşler püsküren güneş...Su beni boğmak,düşman beni parçalamak,güneş beni eritmek istiyordu;yine kurtuldum.Fakat bugün esirim.Türkler in esiriym.Demirin,ateşin ve suyun yapamadığını onlar yaptılar;beni esir ettiler.Ayağımda zincir yok,zindanda değilim.Hürüm ve istediğimi yapıyorum.Lakin yine esirim,asalet ve nezaketin esiriyim.Türkler beni işte bu elmas bağa sardılar.Bu kadar şefkatli,bu kadar yüksek kalpli,bu kadar asil ve bukadar nazik bir milletin arasında hür bir esir olarak yaşamak bilseniz nekadar tatlı!!!

DiscoTheque

Yeni üye
15 Nis 2007
4
0
onlara zamanında ne dkar yardım ettık şimdi bizi kötülüüolar kendi milletimiz bile türk olmakta utanır hala qeldi :S

turkishloveur2

Yeni üye
10 Tem 2007
23
0
Türkler gibi iyi kalpli insanlar varmi bu dünyada yaw kiymetimizi bilemiyolar adamlar hele su fransizlar ve ingilizler varya hep yalan söylüyolar üzerimizde

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.