Kali Linux Dual Boot Sorusu

Kudad

Katılımcı Üye
14 Nis 2021
631
138
şimdi ben kali linux için belli bir bölüm ayıracam dual boot da şimdi ben 20 gb ayırsam kali linux sadece 20 gb mi kullanabiliryor yoksa virtual box gibi mesela 20 gb ayırdık 512 gb gibi mi o iş nasıl oluyor biri anlatırsa sevinirim?
kusuruma bakmayın önceden sadece virtualbox üzerinden kullandıydım ilk dual boot :D

Miznidar

Üye
25 Kas 2021
193
68
Onun gözlerinde
şimdi şöyle söyleyim 20gb yetmez kaliye sadece dosyalarına yeter ama ileri zamanda kasmalar donmalar yaşarsın. mb şeklinde ayırım yapabilirsin 1000mb = 1gb şekil dual boot yapıcagın zaman biraz dikkat etmen lazım grup önyükleme ekranında windows gözükmeyebilir linux ile kalırsın aynı diske windows kali kurma farklı disk varsa ona kur tek işletim sistemi yapıcaksan direk hiç bölmeden kurabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.