GNU/Linux Kali Linux Kurarken Hata Alıyorum

Password Hunter

Yeni üye
8 Tem 2012
8
0
Öncelikle Selamın Aleyküm arkadaşlar
Kali 32 bit kalıcı sistem olarak kurmaya çalışıyorum laptobuma ama kurulum ekranınında simple-cdd çalıştırılıyor ekranın 30 dakikadır takılı kalıyor
daha öncedende kurdum kaliyi ama bu sorunu hiç yaşamamıştım

Moderatör tarafında düzenlendi:

ѕeleɴια

Kıdemli Üye
18 May 2018
2,619
905
ZYZZ
Kali Linux kurulumu çok hata dolu önce bu hatalardan daha sonra da farklı bir işletim sistemi önereceğim.

Dual boot kurulum hataları:
1- CDrom ve CD hataları :
Çözümünü İSO olarak değil DD olarak yazdırarak çözebilirsiniz. Veya bu hatayı aldığınızda bir kabuk çalıştırın ve mount - t vfat /dev/sdb(usbniz) cdrom/ kodunu yazın enter basın tekrar deneyin.
2- Ağ hataları :
Ağı şimdi yapılandırmayı seçip devam edin.
3- Yazılım seç ve kur hatası
Bu hata kaliyi kuracağınız diski seçerken yanlış bir şey yaptığınızı gösterir. Disk dolu olabilir bu hataya sebep olabilir önce kuracağınız diski boşaltmalısınız bunu kurulum esnasında yapabiliyorsunuz. Daha sonra ext2 veya ext4 oluşturmalısınız diskte, veya önce şifreli LVM ile kurup daha sonra tekrar başa dönüp LVM kurulum deneyebilirsiniz.
4 - Veryfing DMI pool data
Bu hata kali kurulumu ile alakalı değil ama kali kuran kişi yanlış bir seçeneğe bastığında bu hata ile karşılaşıyor. Bu hata diskde çalıştırılabilecek bir grup olmadığını anlatıyor gibi, kali kururken bir soru soruyor grubu siz mi yüklersiniz biz mi, ben yüklerim diyenler bu hata ile karşılaşıyor videolardan yararlanın.

Kali kullanmayın, eğer sisteminiz çok düşük bir sistem değilse yani Ram ve işlemci yeterli ise Parrot kullanabilir değilse backbox kullanabilirsiniz. Hem kurulumları kolay hemde kali ile yapılan her şey yapılır.

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Tekrar kurulum yapmayı denedin mi? Özellikle kurulum sırasında işaretlediğin bir ayardan olabilir.

Alternatif olarak Parrot OS kullanabilirsin

Password Hunter

Yeni üye
8 Tem 2012
8
0
Hocam 2020.4 değil 2021.1 sürümü 32 bit kalıcı olarak yükledim usb yazdırdım dd modunda kurulum bitiş ekranında simple-cdd başlatılıyor diye kalıyor yükleme ekranı ilerlemiyordu bende tekrardan dowloand ettim kaliden isoyu şimdi rufusla tekrar yazdırdım ve yüklüyorum şuan simple-cdd hatası diye aratığımda son sürümde hata alan 4-5 kişiye daha rastladım forumlarda hepside Türk bende şöyle düşündüm Türkçe değil İngilizce kurmalıyım şuan kurulmaya başladı bitiminde tekrardan bilgilendiririm ilginiz için hepinize teşekkür ederim.

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
105
tzdata-TR
E

Egoez

Ziyaretçi
Evet buradaki bütün arkadaşların güzel önerileri var fakat bu sorunun çözümü gerçekten aşırı basit
Çözüm:
Kali o ekranda kalırken bilgisayarınızı güç tuşu ile kapatıyorsunuz.
Ardından takılı olan flash/DVD/CD artık neyse onu çıkarıyorsunuz
Ve en zor adımdayız bilgisayarı acıyorsunuz ve bitti artık bir Kali linux işletim sistemine sahipsiniz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.