GNU/Linux Kali linux terminalde tek renk sorunu

NoName001

Yeni üye
1 Kas 2023
36
4
Öncelikle Merhaba arkadaşlar. Benim Kali Linux'da normalde sudo, apt, cd vb. kodlar terminalde yazınca farklı renkte oluyordu ama dual boot yapınca şuanki terminalimde hepsi tek renk bunu düzeltmenin bir yolu varmıdır ? Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

H@cked BaBy

Basın&Medya Ekibi
28 Haz 2023
2,439
1,018
Arkana bak
Düzenle kısmından Profil Tercihleri bölümüne giriş yapın ve açılan kısımdan da Renkler bölümüne giriş yapın istediğiniz düzenlemelere ilişkin ayar seçeneklerini göreceksiniz ve bu seçenekleri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

NoName001

Yeni üye
1 Kas 2023
36
4
Düzenle kısmından Profil Tercihleri bölümüne giriş yapın ve açılan kısımdan da Renkler bölümüne giriş yapın istediğiniz düzenlemelere ilişkin ayar seçeneklerini göreceksiniz ve bu seçenekleri istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
hocam onu biliyorum benim dediğim bazı belirli ( sudo, apt, cd gibi ) kodları yazdıktan sonra renkleri mavi oluyordu normal yazdıklarımız beyazdı şimdi otomatik olarak renk değiştirmiyor

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.