Korunma yontemleri

By King

Üye
8 Nis 2012
72
0
Öncelikle Sm yapılırken izlenen yollar şunlardır:

1)Kişi kendinin yardıma ihtiyacı olduğunu ve acil yardım edilmesi gerektiğini belirterek sizlerden vermemeniz gereken bilgileri isteyebilir.Doğal olarak her insanın başkalarına yardım etme isteği olduğundan kritik bilgileri bizlerden alabilirler.

2)Kişi kendisini size acındırabilir.Sizin ona acımanızı ve ona yardım etmenizi sağlarlar ver kişisel bilgileri alabilirler.

3)Kişi kendisini sizin tanıdığınız veya iş arkadaşı olduğunuz başka birinin yerine koyarak sanki kendisiymiş gibi yardım isteyebilir.

4)Kişi kendisini -siz iş bi iş yerinde çalışıyorsanız eğer- amiriniz ya da bi üstünüz gibi tanıtarak kişisel bilgilerinizi alabilir.

5)Kişi sanka başka biri tarafından yetkiliymiş gibi kendisini göstererek -mesela beni şu gönderdi- tarzında bişey söyleyerek bilgilerinizi alabilir.

Bunlar Sm yapan kişilerin izledikleri genel yollardır..

Bu yollardan korunmak için :

1) Kişisel bilgilerinizi önemli bilgilerinizi hiç kimseye vermeyiniz.Eğer sizden bankadan veya başka bi kurumdan bilgi isteniyorsa mümkünse bulunan kuruma giderek işlerinizi yapmanızı tavsiye ederim..

2)Bir işyerinde çalışıyorsanız çalışanları parolaları ya da diğer bilgileri şirket dışından kimseye vermemesi konusunda ya da eğer arayan kişi kendini şirkette çalışıyormuş gibi gösterirse kontrol etmeden bilgileri vermemeleri konusunda uyarmalısınız..

3)Ayrıca parolalarınızı basit kelimelerden tahmin edilecek kelimelerden seçmemelisiniz..

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.