Kripto Para Eğitim Stratejisi

adre.php

Yeni üye
4 May 2021
4
0
1 ~ Kasayı Bölmek🟢
2 ~ Kâr Almak🟢
3 ~ Stop Taşımak🟢
4 ~ Nakit bulundurmak🟢
5 ~ Vadeye göre işlem açmak🟢

1 - KASAYI BÖLMEK💰

Kasamızı En Az 6’ya ideal olan 10’a bölmemiz gereklidir.
Kasayı 2-3’e böldüğünüzde girdiğiniz işlemler ağır terse düşerse toparlamız çok vakit alır.
Her zaman kasayı dağıtmak en sağlıklı olaydır.
KESİNLİKLE TEK COİNE BAĞLAMAYIN!

2 - KÂR ALMAK💰

Kâr almak nedir?🟢
Örnek olarak 100 Dolarla bir işleme girdiğinizde, %10 Kâr’a geçtiğiniz zaman ki 10$ Kâr’ı nakite çevirip kaldığın yerden devam etmektir.

Önemi nedir?🟢

Kâr almak ve stop taşımak asıl strateji.
Önemi örnek aldınız kâr’ı sistemden, ve giriş yerine stop taşıdınız.
Stop olsanız bile ufak bi miktar kâr ile stop olmuş olursunuz.
Amaç zarar riskini 0’a indirmek.

3 - STOP TAŞIMAK❌

Stop taşımak nedir?🔴

Örnek olarak 1$’dan girdiğimiz coin, 1.10$ olduğunda kâr alıyoruz ve stop taşıyoruz.
Daha önceden 0.90’a attığımız stop noktasını, Hedef geldiğinde alım yerime çekiyorum ve zarar riskimi 0’a indiriyorum.

Neden Stop koyup taşıyoruz?🔴
Stop bizim ani düşüşlerde malımızı kurtaran bir emniyet kemeridir.
Biz tecrübe gereği silkelenme, stop patlatmanın muhtemel olduğu noktalara değil daha’da altına stop bırakıyoruz.
Fakat ani ve yüksek düşüşlerde yani gerektiği yerde stop olmak hayat kurtarır.
Stop bu yüzden koyulur.
Taşımak ise zarar riskini 0’a indirmek için taşınır.

4 - NAKİT BULUNDURMAK💰

Nakit ne kadar bulundurmalıyız?🟢

Minimum %20 Nakit bulundurmalıyız.
%30 İdeal olandır.👍🏻

Neden nakit bulundurmalıyız?🟢

Ani düşüşlerde panik yapmak yerine, güzeel mal toplama vakti diyerek keyiflenmen için bulundurman gerek.
Örnek 1$’dan aldığın bir coin 0.80’e düştü stop koymadın veya herhangi bir şey.
0.80’den tekrar alım yapıp maliyetini 0.90’a düşürmüş oluyorsun ve tekrardan 1$’a geldiğinde %10+ Kâr’a geçmiş oluyorsun.
Nakit bulundurmanın önemi budur.
Düşüşleri kara gün değilde fırsat olarak görmek istiyorsan nakit mutlaka ama mutlaka bulundur.

5 - Vade’ye göre işlem açmak💰

Kısa - Orta vadeye kasamın kaçıyla, Uzun vadeye kasamın kaçıyla girmem gerekiyor?

100 Dolar kasamız var. %20 Nakit bıraktık kaldı 80$.
80$’ı 10’a böldük 8$
Kısa - Orta vadeye kasamın 10’da 1’i ile Uzun vadeye 10’da 0.5’i ile giriyorum.
Maksimum 5 tane uzun vade coini bulunduruyorum.

Özet olarak stratejimiz.

Kâr Al - Stop Taşı riski 0’a indir.
Kasanı böl biryerden kaybettiğini 2 yerden kazan.
Mantıklı hareket et ki kazan.🔥

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.